În manșa secundă a sferturilor Cupei României, Știința Explorări evoluează mâine pe propriul teren cu SCM Zalău. În prima manșă victoria a fost a sălăjenilor.

Miercuri, 19 ianuarie, de la ora 17.00, Știința Explorări Baia Mare va juca acasă cu SCM Zalău. Joc din faza a doua a Cupei României, manșa secundă. În tur, la Zalau, a fost 3-0 (27, 21, 24) pentru gazde.

Băimărenii s-au calificat în sferturi după ce au eliminat cu 3-0, 3-0 echipa CS UV Timișoara. Gruparea din Zalău a intrat în competiție direct în această fază a sferturilor.

În campionat, cele două adversare de mâine s-au intersectat în a treia etapă, în Baia Mare. Meci adjudecat de oaspeți cu 3-2.

Celelalte partide din sferturile de finală ale Cupei României: SCMU Craiova – CSU Știința București 3-0, 3-1 (ambele meciuri s-au jucat la Craiova); Olimpia Titanii București – Steaua București 1-3 (returul se joacă în 23 februarie); Dinamo București – Arcada Galați 1-3 (returul se joacă în 23 februarie).

Spectatorii vor putea asista la partida Știința Explorări – SCM Zalău. Condițiile, aici. Partida va fi transmisă în direct pe pagina de Facebook Baia Mare Urban Sports.

Sursă informații și foto: Știința Explorări Baia Mare (credit foto – Baia Mare Urban Sports)