CSȘ Sighetu Marmației

Două echipe din Maramureș s-au calificat la turneele semifinale ale Campionatului Național de volei pentru cadete. CSȘ Sighetu Marmației va evolua în Oradea, CSȘ 2 Baia Mare la Sibiu.

Echipa de cadete a CSȘ Sighetu Marmației a câștigat seria J a Campionatului Național după opt victorii în tot atâtea meciuri jucate. În perioada 25-27 martie participă la turneul semifinal care va avea loc în Oradea. Alături de echipele LPS Bihorul Oradea, CSȘ Lugoj și ACS Silvania Sport.

În aceeași serie J, CSȘ 2 Baia Mare s-a clasat pe locul 3, după ce a câștigat cinci meciuri din opt. Băimărencele vor evolua în perioada 25-27 martie la turneul semifinal de la Sibiu. Acolo unde mai sunt prezente CSȘ Sibiu, CSM București și ACS HV Junior Iași.

Tot în seria J a evoluat CSM Power Volley Baia Mare. Fără niciun punct, gruparea a terminat competiția pe ultimul loc al seriei.

În total, șase turnee semifinale sunt organizate în Campionatul Național de cadete, ediția 2021/2022. Detalii, aici. (G.D.)

Sursă informații: Federația Română de Volei. Sursă foto: CSȘ Sighetu Marmației