Clubul de șah ”Tinerii Lei” din Baia Mare a organizat ”Tinerii Lei No. 3”. 46 de sportivi de la 10 cluburi au participat la întrecerea destinată sportivilor legitimați, peste 80 de copii s-au întrecut în competiția dedicată celor nelegitimați.

46 de jucători de la 10 cluburi din România au participat la turneul ”Tinerii Lei No. 3” destinat sportivilor legitimați U1600.

Rezultate

General
Locul I: Rian – Robert Rus (Tinerii Lei Baia Mare)
Locul II: Ștefan – Răzvan Matei (CS Colosseum Giurgiu)
Locul III: Marian – Gabriel Mureșan (LPS Satu Mare / Tinerii Lei Baia Mare)

Categoria sub 8 ani
Locul I: Mihai – Andrei Savu (Tinerii Lei Baia Mare)
Locul II: Cătălin – Mihai Șuteu (ACS La Bunicu Baia Mare)
Locul III: David Ilie Andrecan (Tinerii Lei Baia Mare)

Categoria sub 10 ani, fete
Locul I: Sara Maria Șunea (LPS Satu Mare / Tinerii Lei Baia Mare)
Locul II: Iulia Avram (LPS Satu Mare / Tinerii Lei Baia Mare)
Locul III: Miruna Maria Covaci (LPS Satu Mare / Tinerii Lei Baia Mare)

Categoria sub 10 ani, băieți
Locul I: Tudor Colta (LPS Satu Mare / Tinerii Lei Baia Mare)
Locul II: Rareș Prodan (Tinerii Lei Baia Mare)
Locul III: Andrei Cătălin Năsui (LPS Satu Mare / Tinerii Lei Baia Mare)

Categoria sub 14 ani, fete
Locul I: Carla Coman (Săcălășeni)
Locul II: Lavinia – Elena Filipan (Tinerii Lei Baia Mare)
Locul III: Aleesia – Ștefania Dîrle (Tinerii Lei Baia Mare)

Categoria sub 14 ani, băieți
Locul I: Alexandru – Andrei Muțiu (LPS Satu Mare / Tinerii Lei Baia Mare)
Locul II: Amrit Darius Kumar (ACS La Bunicu Baia Mare)
Locul III: Andrei – Vasile Mureșan (Săcălășeni)

În concursul destinat jucătorilor nelegitimați s-au înscris peste 80 de copii din Baia Mare, Săcălășeni și Satu Mare.

Rezultate

– Under 6, fete
locul I: Natalia Luca (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Daria Crișan (Tinerii Lei Baia Mare)
locul III: Mara Marchiș (Tinerii Lei Baia Mare)

– Under 6, băieți
locul I: Rareș Foral (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Răzvan Bercu (Tinerii Lei Baia Mare)
locul III: Tudor Achim (Tinerii Lei Baia Mare)

– Under 8, fete
locul I: Irina Medan (ACS La Bunicu Baia Mare)
locul II: Natalia Ilea (Tinerii Lei Baia Mare)
locul III: Cyntia Lazăr (Pionul Campion Satu Mare)

– Under 8, băieți
locul I: Timon Tomoiagă (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Rareș Stana (CS Voința Satu Mare)
locul III: Ștefan Gyiori (CS Voința Satu Mare)

– Under 10, fete
locul I: Maria Anițaș (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Carla Poran (Tinerii Lei Baia Mare)
locul III: Antonia Ulici (CS Voința Satu Mare)

– Under 10, băieți
locul I: Ianis Steriu (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Alexandru Petreuș (ACS La Bunicu Baia Mare)
locul III: Darius Iepure (Pionul Campion Satu Mare)

– Under 15
locul I general: Dragoș Buta (CS Voința Satu Mare)
locul I general fete: Zsofia Uglar (Tinerii Lei Baia Mare)

– Under 15, fete
locul I: Adriana Pascu (Pionul Campion Satu Mare)

– Under 15, băieți
locul I: Daris Cătană (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Antonio Bud (Tinerii Lei Baia Mare)
locul III: Demian Ciobăncan (Școala ”Lucian Blaga” Baia Mare)

– Începători, grupa 1, fete
locul I: Iulia Tura (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Sofia Vălean (Tinerii Lei Baia Mare)
locul III: Maria Lupșe (Tinerii Lei Baia Mare)

– Începători, grupa 1, băieți
locul I: Ștefan Tulba (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Filip Dunca (Tinerii Lei Baia Mare)
locul III: Rareș Hurgoi (Tinerii Lei Baia Mare)

– Începători, grupa 2, fete:
locul I: Rania Gavriș (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Natalia Pop (Săcălășeni)
locul III: Iulia Rakos (Tinerii Lei Baia Mare)

– Începători, grupa 2, băieți
locul I: Radu Ilcu (Tinerii Lei Baia Mare)
locul II: Casian Achim (Tinerii Lei Baia Mare)
locul III: Alex Dumitrean (Tinerii Lei Baia Mare)

Competițiile au fost organizate de Clubul de șah ”Tinerii Lei” din Baia Mare.

Sursă informații și foto: Clubul de șah ”Tinerii Lei” Baia Mare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.