Circa 200 de sportivi din patru țări (Finlanda, Germania, Ungaria și România) au participat timp de trei zile la Festivalul de Orientare al Bihorului. 10 sportivi au reprezentat CS Maratin Rivulus Dominarum. 10 medalii au câștigat sportivii băimăreni.

Proba de sprint de noapte a avut loc în zona ștrandului din Sânnicolau de Munte. Aici Iulia Sava a câștigat locul III la categoria F10. La etapa de clasic scurt, derulată în Valea lui Mihai, Cristian Karda a ocupat locul I la categoria M14. Pe poziții secunde s-au clasat Iulia Sava (F10), Emanuel Petruș (M16), Mircea Pop (M40) și Miron Pop (Open). Otilia Neuschli (F18), Ioana Pop (F21) și Maria Pop (F21) au obținut locuri III. Ultima probă a fost una derulată în echipe de doi, dar premiată individual. Aici Cristian Karda și Emanuel Petruș au câștigat medalii de locul I parcurgând traseul C. O probă cu 12 echipe.

Sursă informații și foto: Conrad Nagy – președinte Maratin Rivulus Dominarum Baia Mare