Patru medalii au câștigat sportivii de la CS Maratin Rivulus Baia Mare la concursul internațional de orientare Grand Prix Eger din Ungaria. Competiția a avut loc în 30 și 31 octombrie. A reunit la start circa 400 de concurenți din Austria, Cehia, Finlanda, Ungaria și România.

10 sportivi au reprezentat CS Maratin Rivulus Dominarum Baia Mare la concus. Patru dintre ei au urcat pe podium. Otilia Neuschli (F 15-17B) și Mircea Pop (M 65B) au luat locuri I.  Andrei Cristian Karda (M 12D) a obținut medalia de argint. Ioana Pop (F 21B) a câștigat bronz. Sportivii David Karda și Emanuel Petrus, la prima lor participare la un concurs peste hotare, s-au clasat pe locurile 11 și 12 la categoria M 14B.

Date și foto furnizate de Conrad Nagy – președinte CS Maratin Rivulus Dominarum Baia Mare