Cu 1-3 a pierdut azi ACS Fotbal Comuna Recea partida jucată în deplasare la FC Farul Constanța în etapa 4 de play-out, Grupa A.

În 13 martie, echipa din Recea evolua în deplasare în compania Farului, în etapa 19 din sezonul regular. Victoria aparținea atunci gazdelor cu 3-2. La circa o lună distanță, ACS Fotbal Comuna Recea revine pe malul mării, de data aceasta în a patra etapă de play-out, Grupa A, fără să reușească nici de această dată să se întoarcă în Maramureș cu vreun punct.

Scorul a fost deschis de gazde în minutul 30, prin Cruceru, pentru ca cinci minute mai târziu scorul să devină 2-0 prin golul reușit de Bălan. În repriza secundă, maramureșenii punctează prin Mendoza în minutul 65, iar Damașcan închide tabela în minutul 83: 3-1.

În etapa viitoare, gruparea din Recea va sta. Va reveni în competiție în 30 aprilie, în etapa 6 de play-out, când în Maramureș va veni CSM Slatina.

Sursă informații și foto: ACS Fotbal Comuna Recea