Minaur a pierdut în prima zi a turneului de la Turda în fața gazdelor de la Potaissa, scor 32-28. N-a mers treaba mai bine nici în al doilea meci al turneului, disputat ieri în fața Stelei și câștigat de “militari” cu 29-22 (17-11).

După primele momente de tatonare, în care cele două echipe au mers cap la cap, 2-2 (4), Steaua a reușit să se desprindă, asta și din cauza numeroaselor ratări și  a greșelilor de tehnică individuală ale băimărenilor: 7-4 (13), 11-5 (21), 15-9 (27), 17-11 (pauză). Jocul nu s-a schimbat prea mult nici după reluare, Steaua având la un moment dat chiar și 12 goluri diferență: 28-16 (min. 46). Interesant este că în ultimele 14 minute bucureștenii au marcat o singură dată, iar în ultimele opt minute deloc. Minaur a punctat de șase ori până la final, dar n-a putut face decât să îndulcească amărăciunea înfrângerii.

Azi, Minaur o întâlnește, de la ora 10.30, pe CSM București.

Sursă informații și foto: csminaur.ro