Fetele de la CS Minaur Baia Mare au terminat astăzi la egalitate 25-25, partida amicală disputată în deplasare la HC Zalău. La pauză CS Minaur a condus cu 15-14. După cum o arată și scorul, meciul a fost unul echilibrat.

• Sala sporturilor “Gheorghe Tadici” din Zalău
  • Aruncări de la 7m: 8-2 (transformate: 6-2; a ratat: Stamin 2). Minute de eliminare: 2-6
  • HC Zalău: Paula Teodorescu, Andreea Popescu, Viorica Țăgean – Diana Nichitean 3, Emilija Lazic 2, Andrada Berbece 2, Roberta Stamin 4, Andreea Mărginean, Gabriela Vrabie 4, Maria Bujor 2, Andreea Mihart 2, Krisztina Toth 3, Alexandra Pricop 1, Iuliana Marin 1, Andryiana Naumenko 1. Antrenor: Gheorghe Tadici
  • CS Minaur: Ioana Ugran (10 intervenții, a apărat și un 7m), Cristina Enache (8 intervenții) – Dijana Ujkic 2, Aleksandra Vukajlovic 2, Ana Maria Tănasie 4, Eva Kerekes 1, Raluca Tudor 1, Luciana Popescu 1, Andreea Țîrle, Itana Cavlovic 3, Magda Cazanga 7, Amalia Terciu, Andreea Popa 3, Anca Mițicuș 1. Antrenori: Raul Fotonea, Andrei Popescu și Daniel Apostu

Sursă informații și foto: CS Minaur