Fetele de la CS Minaur au susținut ieri un nou joc de pregătire, în deplasare, cu Debrecen, echipa care va reprezenta Ungaria în cupele europene. A fost un meci dominat de la un capăt la celălalt de echipa maghiară – în minutul 13 era deja 11-0 pentru gazde. Scor: Debreceni Vasutas Sport-Club Schaeffler – CS Minaur Baia Mare 39-19 (23-11).

Aruncări de la 7m: 3-6 (transformate 3-1; au ratat: Tănasie, Popescu, A. Popa, Ujkic, Carneiro). Minute de eliminare: 8-8 (în min. 50, Mițicuș a primit cartonaș roșu pentru trei eliminări)

• CS Minaur: Amra Pandzic (5 intervenții). Ioana Ugran (5 intervenții), Cristina Enache (5 intervenții) – fiecare portar a stat circa 20 de minute pe teren – Andreea Țîrle 5, Raluca Tudor 2, Andreea Popa 2, Luciana Popescu 2, Dijana Ujkic 2, Talita Alves Carneiro 2 (unul din 7m), Itana Cavlovic 1, Amalia Terciu 1, Ana Maria Tănasie 1, Aleksandra Vukajlovic 1, Eva Kerekes, Anca Mițicuș. Antrenori: Raul Fotonea, Andrei Popescu și Daniel Apostu.

Sursă informații și foto: CS Minaur