Cupa Minerul la futsal a continuat ieri în Polivalenta ”Lascăr Pană” din Baia Mare cu a doua rundă de meciuri în grupe. Big Auto Star s-a retras din competiție, toate rezultatele acestei echipe fiind anulate. La capătul zilei, s-a aflat și configurația sferturilor de finală, care deschid ziua de azi, ultima a Cupei Minerul – ediția 2023.

Rezultatele și marcatorii din prima zi

Shishara Baia Mare – FC Alex 2-2 (Marcatori: Vitan Raul, Timiș Ciprian / Șumălean Andrei – 2)
FC Asco – Semi Marc 0-4 (Marcatori: Ioan Condrat (A), Dirstaru Sabin, Baiaș Paul, Paliștan Robert)
Rechinii – Galacticii 0-3 (Marcatori: Papp Paul, Mureșan Darius, Negru Emanuel)
FC Diflora – Dr. Brown’s 1-0 (Marcator: Hoban Ovidiu)
Power Satu Mare – Remat Maramureș 1-3 (Marcatori: Gulya Richard / Marc Andrei, Bumba Claudiu, Vașvari Gabriel)
Labradorii – Mărcuș Logistic 1-1 (Marcatori: Ciul Adrian / Coza Paul)
Narcofee – Redex 2-1 (Marcatori: Sergiu Ciocan, Brata Ciprian / Butuza Vlăduț)
FC Alex – Sebi Marc 2-0 (Marcatori: Balogh Marius, Șumălan Andrei)
Galacticii – Dr. Brown’s 4-3 (Marcatori: Papp Paul, Mureșan Darius (2), Blaj Florin / Telcian Alin (2), Borota Călin)
Remat Maramureș – Mărcuș Logistic 2-0 (Marcatori: Anton Paul, Bumba Claudiu)

Rezultatele și marcatorii din ziua a doua

Narcofee – Nordic Boys 0-1 (Marcator: Anton Cosmin)
Power Satu Mare – Labradorii 1-2 (Marcataori: Szekely Krisztian Sandor / Balazsi Attila, Pop Vasile)
Rechinii – FC Diflora 1-1 (Marcatori: Bușică Bogdan / Faur Bogdan)
Shishara Baia Mare – FC Asco 3-2 (Marcatori: Lupu Vlonga (A), Groza Andrei, Vanea Vasile / Mariș Ionuț, Condrat Ioan)
Nordic Boys – Redex 2-2 (Maratori: Dunca Dacian, Revesz Răzvan / Buda Răzvan, Țiplea Nichita)
Labradorii – Remat Maramureș 0-0
FC Diflora – Galacticii 3-1 (Marcatori: Ovidiu Hoban (2), Brașovan Sorin / Mureșan Darius)
FC Asco – FC Alex 0-7 (Marcatori: Maier Florin (2), Sadi Akari, Ferik Andrei (2), Raicu Cristian, Pop Doru)
Mărcuș Logistic – Power Satu Mare 2-5 (Marcatori: Mureșan Ionuț (2) / Tacot Sergiu, Micaș Andrei, Szekely Krisztian Sandor, Vaida Roland, David Marius)
Dr. Brown’s – Rechinii 3-1 (Marcatori: Malinetescu Florin, Borota Călin (2) / Lemac Brian)
Sebi Marc – Shishara Baia Mare 2-1 (Marcatori: Grosu Andrei, Paliștan Robert / Raul Suciu)

Programul zilei de azi

14.00, sfertul 1: FC Alex – Labradorii
15.00, sfertul 2: Sebi Marc – Remat Maramureș
16.00, sfertul 3: Diflora Baia Mare – Narcoffee
17.00, sfertul 4: Galacticii – CS Nordic Boys
18.00, semifinala 1: câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 3
19.00, semifinala 2: câștigătoare sfert 2 – câștigătoare sfert 4
20.30: finala mică
21.30: finala mare
22.30: festivitate de premiere

Sursă: Cupa Minerul

CITEȘTE ȘI:
Futsal | 32 de meciuri, 16 echipe, trei zile de competiție sau Cupa Minerul 2023

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.