Etapa a 12-a din Liga 3, seria 10, a adus victorie în tabăra băimărenilor de la CS Minaur, dar a venit cu înfrângere pentru Progresul Șomcuta Mare.

Cu 3-2 (0-2) s-a impus azi CS Minaur Baia Mare în fața celor de la Someșul Dej. Golurile gazdelor au fost înscrise de Bogdan Melinte (minutele 55 și 73) și Paul Nistor (min. 83). Și dacă băimărenii au bifat victoria nu fără emoții, Progresul Șomcuta Mare revine acasă fără puncte din deplasarea la Sportul Şimleu Silvaniei, după ce a sperat la un punct până aproape de fluierul final. Golul maramureșenilor a fost înscris de Lorand Lang (min. 61), iar cele ale gazdelor au fost marcate în minutele 65 și 87. Meci pierdut la scorul de 1-2 (0-0).

Etapa 13 este programată în 27 martie, atunci când CS Minaur joacă la CS Luceafărul Oradea, iar la Șomcuta Mare vine CSM Satu Mare.

Sursă informații: liga2.ro. Sursă foto: CS Minaur Baia Mare