Cu 1-2 a pierdut ACS Fotbal Comuna Recea partida disputată azi în deplasare la AFC Ripensia Timișoara în a doua etapă din play-out-ul Ligii 2, Grupa A.

Scorul a fost deschis de maramureșeni în minutul 16, prin Marius Coman. Egalarea vine după numai șapte minute, prin golul înscris de Denis Golda. Tabela se închide în minutul 58, când Andrei Macrițchii punctează pentru 2-1. Un succes grație căruia timișorenii egalează la puncte gruparea din Recea.

ACS Fotbal Comuna Recea: Răilean – B. Mendoza, Oiță, Burdeț, R. Ispas (min. 78, Balha) – Văsălie (min. 55, Bura), Akhmatov (min. 65, Brata), Micaș (cpt.), Fica – Mărieș (min. 78, Batin) – M. Coman. Rezerve neutilizate: Bota – Chinde, Szecui, M. Urs, Potcoavă. Antrenor secund: Daniel Ardelean.

În etapa viitoare, în 14 aprilie, de la ora 11.00, ACS Fotbal Comuna Recea primește vizita FC Metaloglobus București.

Sursă informații: liga2.prosport.ro. Sursă foto: ACS Fotbal Comuna Recea