Pe Stadionul Municipal din Dej și-au luat adio cei de la CS Minaur Baia Mare de la visul promovării în Liga 2. Un vis spulberat cu 3-1 de Unirea Dej…

CS Minaur Baia Mare a evoluat azi în deplasare la Unirea Dej în manșa retur din prima fază a barajului de promovare în Liga 2. În prima manșă, pe Stadionul ”Viorel Mateianu”, cu o săptămână în urmă fusese 0-0.

Gazdele deschid azi scorul în minutul 34, prin Sebastian Serediuc. Băimărenii egalează cu un minut înainte de pauză, prin Hațiegan. În minutul 52, Unirea Dej trece din nou în avantaj, grație lui Alexandru Blaj, pentru ca în minutul 87 Ionuț Frăsineanu să mărească avantajul: 3-1.

FC Unirea Dej – CS Minaur Baia Mare 3-1 (1-1)
Unirea Dej: Doru Farcaș – Mihai Kereki, Marius Cătinean (cpt), Denis Roș, Adrian Pop, Ionuț Rus, Alexandru Blaj, Cristian Chira, Sebastian Serediuc, Ionuț Frăsineanu, Florin Blaj. Rezerve: Raul Papp, Ștefan Georgescu, Tudor Vomir, Andrei Peter, Virgil Sabo, Alexandru Papp, Andrei Pop, Bogdan Pop, Angelo Cocian. Antrenori: Dragoș Militaru (principal), Eusebiu Șuvagău (secund), Moussaddak Moundir (secund), Constantin Badan (antrenor cu portarii).
CS Minaur Baia Mare: Alexandru Gudea – Alexandru Core, Ciprian Duruș, Bogdan Matei, Krisztian Szekely, Paul Nistor, Mircea Donca (cpt.), Bogdan Minteuan, Vasile Pop, Alexandru Pop, Andrei Hațiegan. Rezerve: Karoly Fila – Răzvan Lupu, Valer Giurgiu, Bogdan Melinte, Denis Matei, Adrian Zaluschi, Ciprian Stanciu, Claudiu Vereș, Șerban Tirla. Antrenori: Vasile Miriuță (principal), Vlad Ungureanu (secund).

Drumul băimărenilor în acest sezon se termină aici. Unirea Dej merge în a doua etapă de baraj, urmând să întâlnească în dublă manșă SCM Zalău în 22 și 29 mai.

Sursă foto: CS Minaur Baia Mare (credit foto Ovi Dragomir)