Cinci veterani au reprezentat Clubul Școala Alergării din Baia Mare la Campionatul Național de atletism care a avut loc în București. S-au întors acasă cu șase medalii.

Iosif Hecko a cucerit aur cu record național la 5000m și la 1500m. ”La 85 de ani acestea sunt recordurile cu numerele 7 și 8 obținute în acest an. La care se adaugă și două recorduri balcanice”, a menționat Iosif Hecko. Tot două medalii a câștigat și Maria Șter (categoria +65 ani): aur la 800m și argint la 1500m. Bronz la 1500m a obținut Ioan Rus (categoria +50). Bronz a câștigat și Marin Avram la 200m (categoria +55), clasându-se pe locul 4 la 800m. Iuliu Grec (categoria 35) s-a plasat pe 4 la 1500m și pe 6 la 5000m.

Informații furnizate de Iosif Hecko. Foto: Iosif Hecko și Maria Șter.