Cerul este senin. Vizibilitatea în trafic este bună. Vântul prezintă intensificări temporare în zona de munte.
Sectoarele de drumuri naționale au partea carosabilă curată și uscată. Nu a fost nevoie de intervenții cu material antiderapant. Cât despre sectoarele de drumuri județene, și acestea au carosabilul curat și uscat. S-a acționat totuși pe tronsoane de drumuri județene cu un utilaj și s-a răspândit o tonă de material antiderapant în zona Cavnic.
Stratul de zăpadă măsura până la 45 cm la stația meteo Iezer. Debitele și nivelurile cursurilor de apă au fost ușor variabile.
Vremea se răcește față de ziua precedentă. Cerul va fi variabil. Temperaturile maxime vor avea valori cuprinse între 9 și 14 grade, iar cele minime între -3 și -1 grad.
Sursă informații: Prefectura Maramureș. Foto: (c) eZiarultău