Trei propuneri lansează Teatrul Municipal Baia Mare pentru acest final de săptămână: ”Albă ca Zăpada”, ”Burqa și basma” și ”Povești din bucătărie”.
Sâmbătă, 30 ianuarie, de la ora 11.00, actorii Teatrului de Păpuși prezintă spectacolul ”Albă ca Zăpada”. Se joacă la sala Teatrului de Păpuși.
Tot sâmbătă, dar de la ora 19.00, în sala mare a Teatrului Municipal, este programat spectacolul de dans contemporan și artă digitală, ”Burqa și basma”, după o idee a lui Radu Dinulescu, regia artistică Raul Hotcaș și Wajdi Gagui (Tunis).
”Povești din bucătărie” sunt spuse în lumina reflectoarelor duminică, 31 ianuarie, de la ora 19.00. Spectacolul, o creație colectivă a actorilor din distribuție, în regia lui Cristian Ban, se joacă în sala mare a Teatrului Municipal.
Informații și rezervări, la telefoanele 0736-216437 (Dramă și Revistă), 0730-270926 (secția Păpuși). Rezervările se pot face zilnic până vineri între 11.00 și 16.00, respectiv sâmbăta de la 12.00 la 13.00.
Detaliile legate de spectacole sunt disponibile aici.
Sursă informații și foto: Teatrul Municipal Baia Mare