31 de medalii au câștigat sportivii de la CS Știința-Dragonul Baia Mare la Cupa Memorială ”Gyuri Mazsa” din Cluj-Napoca. O competiție cu 250 de sportivi la start.

Cupa Memorială ”Gyuri Mazsa” din Cluj-Napoca a reprezentat ultima competiție din 2021 pentru CS Știința-Dragonul Baia Mare. O competiție destinat sportivilor cu vârste sub 14 ani.

57 de sportivi, antrenor emerit Dan Goron 6 dan, instructor Remus Catricicău 5 dan, instructorii asistenți Daria Costin, Iulia Iluț, Andrei Nemeș, Sorin Frixeni, Cristian Oros și arbitrii Cosmin Zetea 3 dan, Kevin Iustin 2 dan și Cristian Juhasz 1 dan au format delegația CS Știința-Dragonul Baia Mare la acest concurs.

250 sportivi de la 11 cluburi din țară au fost prezenți la Cupa Memorială ”Gyuri Mazsa” din Cluj-Napoca. ”Am avut posibilitatea, fiind aproape, de a duce sportivi aflați pentru prima oară la un astfel de concurs, testând cunoștințele lor tehnice și, mai ales, cum se descurcă în condiții de competiție, unde stresul, adrenalina, emoțiile, chiar și… lacrimile apar și influențează rezultatul”, a menționat antrenor emerit Dan Goron 6 dan.

31 de medalii au cucerit ”dragonii” băimăreni (7 de aur, 11 de argint, 13 de bronz), ceea ce a plasat clubul pe locul 3 în clasamentul general.

Rezultate CS Știința-Dragonul Baia Mare la Cupa Memorială ”Gyuri Mazsa”
– locuri I

Iulia Mesaroș – tull individual, juniori III, Centuri colorate -10 ani (5-1 gup)
David Bokor – spargeri forță individual, juniori III -12 ani
Alexandra Kesucz – spargeri forță individual, juniori III -10 ani
Andrei Mândrușca – tull individual, juniori II -14 ani, Centuri negre 1 Dan
Elias Pop – tehnici speciale individual, juniori III -10 ani
Antonia Todoran – tehnici speciale individual, juniori III -8 ani; speed kick individual, juniori III -8 ani

– locuri 2

David Macarie Giurgea – tehnici speciale individual, juniori III -10 ani
Robert Bodolay – tehnici speciale individual, juniori II -14 ani
David Bojor – spargeri forță individual, juniori III -10 ani
Desiree Goje Elis – spargeri forță individual, juniori II -14 ani
Alexandra Kesucz – tehnici speciale individual, juniori III -10 ani
Mark Pop – tehnici speciale individual, juniori III -6 ani
Sara Ioana Raț – speed kick individual, juniori III -10 ani
Alessia Sabou – tehnici speciale individual, juniori II -14 ani
Rareș Văsuț – tull individual, juniori II, Centuri colorate -14 ani (5-1 gup)
Răzvan Vele – tehnici speciale individual, juniori III -12 ani; spargeri forță individual, juniori III -12 ani

– locuri 3

Robert Bodolay – tull individual, juniori II, Centuri colorate -14 ani (5-1 gup)
Diana Catricicău – tull individual, juniori III, Centuri colorate -10 ani (5-1 gup)
Antonia Maria Făt – speed kick individual, juniori III -12 ani
Alexandra Kesucz – speed kick individual, juniori III -10 ani
Andrei Mândrușca – spargeri forță individual, juniori II -14 ani
Ingrid Pall – speed kick individual, juniori III -8 ani
Carolina Petky – tehnici speciale individual, juniori II -14 ani
Johanna Petky – tull individual, juniori III, Centuri colorate -10 ani (9-6 gup)
Alexandra Pop – spargeri forță individual, juniori II -14 ani
Eduard Pop – tull individual, juniori II, Centuri colorate -14 ani (5-1 gup)
Ida Tamas Sajtos – tehnici speciale individual, juniori III -8 ani
Alexia Timiș – tehnici speciale individual, juniori III -12 ani
Bogdan Vele – tehnici speciale individual, juniori III -10 ani

Mai multe imagini, aici.

Sursă informații și foto: CS Știința-Dragonul Baia Mare

CITEȘTE ȘI:
Taekwon-do ITF – Campionatul European | 7 medalii pentru ”dragonii” din Baia Mare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.