CS Minaur s-a calificat în Final Four după ce a terminat astăzi la egalitate, 29-29, cu echipa norvegiană Sola HK în manșa retur a sferturilor EHF European League. Partida s-a jucat în Stavanger Idrettshall. În meciul tur, CS Minaur s-a impus în Baia Mare cu 40-32.

Băimărencele au avut o revenire spectaculoasă în primele 10 minute din repriza a doua, asta în condițiile în care la pauză Sola HK avea avantaj de șase goluri (16-10). După ce au egalat, fetele de la Minaur au avut și momente în care au condus pe tabelă, cu un gol sau două. Una peste alta, CS Minaur a făcut o repriză a doua foarte bună, spre deosebire de prima, care a fost presărată cu multe greșeli, plus aruncări de la 7m ratate. Dar totul e bine când se termină cu bine. Hai Minaur! (T.V.S.)

Sursa foto: CS Minaur Baia Mare