16 echipe la start, trei zile de competiție, peste 100 de goluri înscrise – așa s-a scris povestea ediției 6 a Cupei Minerul la futsal. O ediție la finalul căreia Narcoffee câștigă pentru al doilea an la rând trofeul, fiind prima echipă din istoria turneului care reușește acest lucru. Podiumul este completat de Galacticii pe locul II și de FC Alex pe locul III.

Ziua I

Shishara Baia Mare – FC Alex 2-2 (Marcatori: Vitan Raul, Timiș Ciprian / Șumălean Andrei – 2)
FC Asco – Semi Marc 0-4 (Marcatori: Ioan Condrat (A), Dirstaru Sabin, Baiaș Paul, Paliștan Robert)
Rechinii – Galacticii 0-3 (Marcatori: Papp Paul, Mureșan Darius, Negru Emanuel)
FC Diflora – Dr. Brown’s 1-0 (Marcator: Hoban Ovidiu)
Power Satu Mare – Remat Maramureș 1-3 (Marcatori: Gulya Richard / Marc Andrei, Bumba Claudiu, Vașvari Gabriel)
Labradorii – Mărcuș Logistic 1-1 (Marcatori: Ciul Adrian / Coza Paul)
Narcoffee – Redex 2-1 (Marcatori: Sergiu Ciocan, Brata Ciprian / Butuza Vlăduț)
FC Alex – Sebi Marc 2-0 (Marcatori: Balogh Marius, Șumălan Andrei)
Galacticii – Dr. Brown’s 4-3 (Marcatori: Papp Paul, Mureșan Darius (2), Blaj Florin / Telcian Alin (2), Borota Călin)
Remat Maramureș – Mărcuș Logistic 2-0 (Marcatori: Anton Paul, Bumba Claudiu)

Ziua a II-a

Narcoffee – Nordic Boys 0-1 (Marcator: Anton Cosmin)
Power Satu Mare – Labradorii 1-2 (Marcataori: Szekely Krisztian Sandor / Balazsi Attila, Pop Vasile)
Rechinii – FC Diflora 1-1 (Marcatori: Bușică Bogdan / Faur Bogdan)
Shishara Baia Mare – FC Asco 3-2 (Marcatori: Lupu Vlonga (A), Groza Andrei, Vanea Vasile / Mariș Ionuț, Condrat Ioan)
Nordic Boys – Redex 2-2 (Maratori: Dunca Dacian, Revesz Răzvan / Buda Răzvan, Țiplea Nichita)
Labradorii – Remat Maramureș 0-0
FC Diflora – Galacticii 3-1 (Marcatori: Ovidiu Hoban (2), Brașovan Sorin / Mureșan Darius)
FC Asco – FC Alex 0-7 (Marcatori: Maier Florin (2), Sadi Akari, Ferik Andrei (2), Raicu Cristian, Pop Doru)
Mărcuș Logistic – Power Satu Mare 2-5 (Marcatori: Mureșan Ionuț (2) / Tacot Sergiu, Micaș Andrei, Szekely Krisztian Sandor, Vaida Roland, David Marius)
Dr. Brown’s – Rechinii 3-1 (Marcatori: Malinetescu Florin, Borota Călin (2) / Lemac Brian)
Sebi Marc – Shishara Baia Mare 2-1 (Marcatori: Grosu Andrei, Paliștan Robert / Raul Suciu)

Ziua a III-a

sfertul 1: FC Alex – Labradorii 3-1 (Marcatori: Șumălan Andrei (3) / Suciu Raul)
sfertul 2: Sebi Marc – Remat Maramureș 2-3 (Marcatori: Grosu Andrei, Marc Andrei (A) / Gustavo Anderson, Claudiu Bumba, Vașvari Gabriel)
sfertul 3: Diflora Baia Mare – Narcoffee 1-3 (Marcatori: Brașovan Sorin / Chinde Viorel (2), Sergiu Ciocan)
sfertul 4: Galacticii – CS Nordic Boys 2-1 (Marcatori: Blaj Florin, Costin Cristi / Solomeș Gheorghe)
semifinala 1: FC Alex – Narcoffee 0-1 (Marcator: Donca Mircea)
semifinala 2: Remat Maramureș – Galacticii 2-3 (Bumba Claudiu, Gustavo Anderson / Mureșan Darius, Blaj Florin, Papp Paul)
finala mică: FC Alex – Remat Maramureș 5-2 (Marcatori: Burciu Radu (2), Pop Doru, Fila Caroly (A), Ferik Andrei / Piper Bogdan, Bumba Claudiu)
finala mare: Narcoffee – Galacticii 3-0 (Marcatori: Marius Potcoavă, Mircea Donca și Sergiu Ciocan)

Au fost acordate și premii speciale. Cel mai bun portar a fost desemnat Raul Papp (Galacticii). Golgeterul ediției 2023 a Cupei Minerul este Andrei Șumălan (FC Alex). Cel mai bun jucător a fost considerat Sergiu Ciocan (Narcofee).

ZIUA I
ZIUA II

Sursă: Cupa Minerul

CITEȘTE ȘI:
Futsal | 32 de meciuri, 16 echipe, trei zile de competiție sau Cupa Minerul 2023

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.