Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș s-a reunit astăzi, 15 septembrie, în ședința extraordinară, urmare a comunicării noilor valori ale ratei de incidență, calculată în ultimele 14 zile.

În conformitate cu prevederile Ordinului nr. 5.487/1.494/2020 pentru aprobarea măsurilor de organizare a activității în cadrul unităților/instituțiilor de învățământ în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2, cu avizul Inspectoratului Școlar Județean Maramureș și al Direcției de Sănătate Publică Maramureș, a aprobat noi scenarii de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ, aviz acordat cu analiza infrastructurii și resursei umane din fiecare unitate de învățământ.

Inspectorul școlar general, Anca-Minodora Hendea-Costin, a declarat că – din cele 396 de unități de învățământ ce includ structuri aferente – își vor desfășura activitățile școlare 303 în scenariul verde, 71 în scenariul galben și 22 în scenariul roșu.

Unitățile de învățământ care încep activitățile școlare în scenariul 3 – cu participarea tuturor preșcolarilor și elevilor la activități/lecții online sunt: Liceul Tehnologic ”Marmația” Sighetu Marmației; Colegiul Național ”Dragoș Vodă” Sighetu Marmației; Școala Gimnazială ”Augustin Buzura” Copalnic Mănăștur; Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Fărcașa, cu structurile aferente; Școala Gimnazială ”Ilie Lazăr” Giulești, cu structurile aferente; Școala Gimnazială nr.1 Strîmtura, cu structura aferentă; Liceul Tehnologic Poienile de Sub Munte, cu structurile aferente; Școala Gimnazială nr. 1 Leordina; Liceul Teoretic ”George Pop de Băsești” Târgu Lăpuș.

Unitățile de învățământ care își vor începe activitatea în scenariul 2 – cu participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție și revenirea parțială (prin rotație de 1-2 săptămâni) a elevilor din celelalte clase de gimnaziu și liceu, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție sunt:

Unitatea de învățământ cu personalitate juridicăStructura
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „OTILIA CAZIMIR” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DIMITRIE CANTEMIR” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”VASILE ALECSANDRI”
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICHITA STĂNESCU” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE IORGA” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION LUCA CARAGIALE” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 18 BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IVASIUC” BAIA MARE
COLEGIUL NAȚIONAL „VASILE LUCACIU” BAIA MARE
COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE
COLEGIUL ECONOMIC „NICOLAE TITULESCU” BAIA MARE
LICEUL TEORETIC „EMIL RACOVIȚĂ” BAIA MARE
LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BAIA MARE
COLEGIUL TEHNIC „C.D. NENIȚESCU” BAIA MARE
COLEGIUL TEHNIC „GEORGE BARIȚIU” BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 SIGHETU MARMAȚIEI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 SIGHETU MARMAȚIEIGRADINIȚA CU PROGRAM NORMAL „POPA LUPU” SIGHETU MARMAȚIEI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 SIGHETU MARMAȚIEI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 SIGHETU MARMAȚIEI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 12 SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 SIGHETU MARMAȚIEIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „GHERMAN VIDA” SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 SIGHETU MARMAȚIEIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. IOAN MIHALYI DE APȘA” SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. IOAN MIHALYI DE APȘA” SIGHETU MARMAȚIEIGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 13 SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5 SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5 SIGHETU MARMAȚIEIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ȘUGĂU SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5 SIGHETU MARMAȚIEIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 6 SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE COȘBUC” SIGHETU MARMAȚIEI
LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMAȚIEI
COLEGIUL PEDAGOGIC „REGELE FERDINAND” SIGHETU MARMAȚIEI
LICEUL TEORETIC „LEOWEY KLARA” SIGHETU MARMAȚIEI
LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” SĂLIȘTEA DE SUS
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MARE
LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TĂUȚII MĂGHERĂUȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CHELINȚAȘCOALA GIMNAZIALĂ CHELINȚA
LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA VIȘEULUIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ZAPODREI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA VIȘEULUIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ZAVESIVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUDEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUDEȘTIȘCOALA PRIMARĂ SÂRBI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CÂMPULUNG LA TISA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PETOFI ȘANDOR” COLTĂU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ DESEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ DESEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ MARA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ DESEȘTIȘCOALA PRIMARĂ HĂRNICEȘTI
ȘCOALA PROFESIONALĂ DUMBRĂVIȚAȘCOALA GIMNAZIALĂ RUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 MOISEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DRAGOȘ VODĂ” MOISEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LAURENȚIU ULICI” RONA DE JOS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SARASĂU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATULUNG
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATULUNGGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL MOGOȘEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE LUCACIU” ȘIȘEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ CETĂȚELE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ BAIA MARE
CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ BAIA MARE
CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SIGHETU MARMAȚIEI
CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ TÂRGU LĂPUȘ
CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ VIȘEU DE SUS
GRĂDINIȚA „DAVID” MOISEI
GRĂDINIȚA „MADRE COLOMBA” SIGHETU MARMAȚIEI
LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BĂSEȘTI” SIGHETU MARMAȚIEI
LICEUL UCECOM „SPIRU HARET” BAIA MARELICEUL UCECOM „SPIRU HARET” BAIA MARE
ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „CAROL DAVILA” BAIA MARE
ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „GRIGORE MOISIL” SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „GRIGORE MOISIL” VIȘEU DE SUS
ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „HIPOCRATES” SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA POSTLICEALĂ TEHNICĂ „HENRI COANDĂ” BAIA MARE
Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Maramureș

 

Vor începe anul școlar în scenariul 1 – cu participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție următoarele unități de învățământ:

Unitatea de învățământ cu personalitate juridicăStructura
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ION CREANGĂ” BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ION CREANGĂ” BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 12 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 32 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 20 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10 BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 13 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 25 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 27 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 27 BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 37 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 28 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MICUL PRINȚ” BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MICUL PRINȚ” BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 30 BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLȚ” BAIA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLȚ” BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 34 BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PETRE DULFU” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” BAIA MARE 
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 24 BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” BAIA MAREȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 13 BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SIMION BĂRNUȚIU” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SIMION BĂRNUȚIU” BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 17 BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. VICTOR BABEȘ” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE COȘBUC” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE BĂLCESCU” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA” BAIA MARE
COLEGIUL NAȚIONAL „GHEORGHE ȘINCAI” BAIA MARE
COLEGIUL DE ARTE BAIA MARE
COLEGIUL DE ARTE BAIA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3 BAIA MARE
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE
LICEUL TEORETIC „NEMETH LASZLO” BAIA MARE
SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL „SF. IOSIF MĂRTURISITORUL” BAIA MARE
LICEUL TEHNOLOGIC „TRANSILVANIA” BAIA MARE
COLEGIUL TEHNIC „AUREL VLAICU” BAIA MARE
COLEGIUL TEHNIC „ANGHEL SALIGNY” BAIA MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 10 SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 10 SIGHETU MARMAȚIEIGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 SIGHETU MARMAȚIEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CU PROGRAM SUPLIMENTAR DE MUZICĂ ȘI ARTE PLASTICE
LICEUL PEDAGOGIC „TARAS SEVCENKO” SIGHETU MARMAȚIEI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 BAIA SPRIE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 BAIA SPRIEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 BAIA SPRIE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAIA SPRIE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAIA SPRIEȘCOALA GIMNAZIALĂ CHIUZBAIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN SLAVICI” TĂUȚII DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN SLAVICI” TĂUȚII DE SUSGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL TĂUȚII DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN SLAVICI” TĂUȚII DE SUSȘCOALA GIMNAZIALĂ SATU NOU DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 BORȘAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 BORȘAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 6 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8 BORȘAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 9 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 9 BORȘAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 9 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 9 BORȘAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 9 BORȘAȘCOALA PRIMARĂ NR. 2 BORȘA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 9 BORȘAȘCOALA PRIMARĂ NR. 3 BORȘA
LICEUL BORȘA
COLEGIUL ECONOMIC „PINTEA VITEAZUL” CAVNIC
COLEGIUL ECONOMIC „PINTEA VITEAZUL” CAVNICGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 CAVNIC
COLEGIUL ECONOMIC „PINTEA VITEAZUL” CAVNICȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 CAVNIC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LIVIU REBREANU” DRAGOMIREȘTI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 5 SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SĂBIȘA
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINIGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 4 SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINIȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINISCOALA PRIMARA NR.1 SEINI
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BUCIUMI
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2 ȘOMCUTA MARE
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 ȘOMCUTA MARE
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MAREȘCOALA GIMNAZIALĂ CODRU BUTESII
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MAREȘCOALA GIMNAZIALĂ FINTEUȘU MARE
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MAREȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 ȘOMCUTA MARE
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MAREȘCOALA PRIMARĂ BUTEASA
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MAREȘCOALA PRIMARĂ CIOLT
LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” ȘOMCUTA MAREȘCOALA PRIMARĂ ȘOMCUTA MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT TÂRGU LĂPUȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „BENKO FERENC” DĂMĂCUȘENI
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TÂRGU LĂPUȘ
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TÂRGU LĂPUȘGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BORCUT
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TÂRGU LĂPUȘGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CUFOAIA
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TÂRGU LĂPUȘGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL DOBRICU LĂPUȘULUI
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TÂRGU LĂPUȘGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL STOICENI
LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” TÂRGU LĂPUȘȘCOALA PRIMARĂ INĂU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE STEINHARDT” ROHIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE STEINHARDT” ROHIAȘCOALA GIMNAZIALĂ RĂZOARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE STEINHARDT” ROHIAȘCOALA GIMNAZIALĂ ROGOZ
LICEUL TEORETIC „PETRU RAREȘ” TÂRGU LĂPUȘ
LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TĂUȚII MĂGHERĂUȘGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BĂIȚA
LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TĂUȚII MĂGHERĂUȘGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BOZÂNTA MARE
LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TĂUȚII MĂGHERĂUȘȘCOALA GIMNAZIALĂ NISTRU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „KOS KAROLY” ARDUZEL
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „KOS KAROLY” ARDUZELGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ARDUZEL
LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SOMEȘ UILEAC
LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENIȘCOALA PRIMARĂ MÂNĂU
LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENIȘCOALA PRIMARĂ ȚICĂU
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 VIȘEU DE SUS
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 VIȘEU DE SUSGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „VERONICA” VIȘEU DE SUS
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 VIȘEU DE SUSGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 VIȘEU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.5 VISEU DE SUS
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 VIȘEU DE SUSGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 VIȘEU DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 VIȘEU DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 VIȘEU DE SUSȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 VIȘEU DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC VIȘEU DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC VIȘEU DE SUSGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 VIȘEU DE SUS
ȘCOALA PROFESIONALĂ VIȘEU DE SUS
ȘCOALA PROFESIONALĂ VIȘEU DE SUSȘCOALA PRIMARĂ NR. 5 VIȘEU DE SUS
LICEUL TEORETIC „BOGDAN VODĂ” VISEU DE SUS
LICEUL TEORETIC „BOGDAN VODĂ” VIȘEU DE SUSȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VIȘEU DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ARDUSAT
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI OLOS” ARINIȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ASUAJU DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂIȚA DE SUB CODRU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA ELISABETA” BĂIUȚ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA ELISABETA” BĂIUȚGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT BĂIUȚ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA VULCĂNESCU” BÂRSANA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA VULCĂNESCU” BÂRSANAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 BÂRSANA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA VULCĂNESCU” BÂRSANAȘCOALA PRIMARĂ NĂNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂSEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂSEȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL STREMȚ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BICAZ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BICAZGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CORNI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA VIȘEULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA VIȘEULUIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LA BISERICA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA VIȘEULUIȘCOALA GIMNAZIALĂ BISTRA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRASNA VIȘEULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRASNA VIȘEULUIȘCOALA GIMNAZIALĂ MAIDAN CRASNA VIȘEULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRASNA VIȘEULUIȘCOALA PRIMARĂ LUNCI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRASNA VIȘEULUIȘCOALA PRMARĂ HRIHORET DE JOS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRĂCIUNEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ CRĂCIUNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRĂCIUNEȘTIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BOCICOIU MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRĂCIUNEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ LUNCA LA TISA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRĂCIUNESTIȘCOALA PRIMARĂ TISA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOGDAN VODĂ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. TEODOR MIHALI” BOIU MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. TEODOR MIHALI” BOIU MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BOIU MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOTIZA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOTIZAȘCOALA PRIMARĂ VALEA SASULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE BERCI” CĂLINEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE BERCI” CĂLINEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ „TIBERIU UTAN” VĂLENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CERNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CERNEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCOTIȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CERNEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ TRESTIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CERNEȘTIȘCOALA PRIMARĂ FÂNAȚE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION POPESCU DE COAȘ” COAȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CICÂRLĂU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CICÂRLĂUȘCOALA GIMNAZIALĂ ILBA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MĂNĂȘTURȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE GHEȚIE” BERINȚA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MĂNĂȘTURȘCOALA GIMNAZIALĂ FĂUREȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MĂNĂȘTURȘCOALA GIMNAZIALĂ PRELUCA NOUĂ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MĂNĂȘTURȘCOALA GIMNAZIALĂ PRELUCA VECHE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MĂNĂȘTURSCOALA PRIMARA CĂRPINIȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MĂNĂȘTURȘCOALA GIMNAZIALĂ COPALNIC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MĂNĂȘTURȘCOALA PRIMARĂ CURTUIUȚU MIC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MĂNĂȘTURȘCOALA PRIMARĂ LĂSCHIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MĂNĂȘTURȘCOALA PRIMARĂ VAD
ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROIENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROIENIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VĂLENII LĂPUȘULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROIENIȘCOALA PRIMARĂ PONORÂTA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUPȘENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUPȘENIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL COSTENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUPSENIȘCOALA PRIMARĂ LIBOTIN
ȘCOALA GIMNAZIALĂ CUPȘENIȘCOALA PRIMARĂ UNGURENI
ȘCOALA PROFESIONALĂ DUMBRĂVIȚA
ȘCOALA PROFESIONALĂ DUMBRĂVIȚAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CĂRBUNARI
ȘCOALA PROFESIONALĂ DUMBRĂVIȚAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT CHECHIȘ
ȘCOALA PROFESIONALĂ DUMBRĂVIȚAȘCOALA PRIMARĂ ȘINDREȘTI
ȘCOALA PROFESIONALĂ DUMBRĂVIȚAȘCOALA PRIMARĂ UNGURAȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ GÂRDANI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE LUPAN” GROȘI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE LUPAN” GROȘIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SATU NOU DE JOS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „BEN CORLACIU” GROȘII ȚIBLEȘULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ IEUD
ȘCOALA GIMNAZIALĂ IEUDGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PLOPȘOR
ȘCOALA GIMNAZIALĂ IEUDȘCOALA PRIMARĂ TUIDIC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ LĂPUȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIREȘU MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIREȘU MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL DĂNEȘTII CHIOARULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIREȘU MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL IADĂRA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIREȘU MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LUCĂCEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIREȘU MAREGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL REMEȚI PE SOMEȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIREȘU MAREȘCOALA GIMNAZIALĂ LUCĂCEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIREȘU MAREȘCOALA PRIMARĂ TULGHEȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DRAGOȘ VODĂ” MOISEIȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN HOREA” MOISEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ OARȚA DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ OARȚA DE SUSGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OARȚA DE JOS
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA ȘUGATAG
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA ȘUGATAGGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HOTENI
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA ȘUGATAGȘCOALA GIMNAZIALĂ BREB
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA ȘUGATAGȘCOALA GIMNAZIALĂ SAT ȘUGATAG
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ONCEȘTI
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPAȘCU” PETROVA
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPAȘCU” PETROVAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL CURTI
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPAȘCU” PETROVAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HERA
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPAȘCU” PETROVAȘCOALA PRIMARĂ DELUȚ
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPAȘCU” PETROVAȘCOALA PRIMARĂ MOCEARSCHI
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPAȘCU” PETROVAȘCOALA PRIMARĂ SUSANI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENILE IZEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEGRĂDINITA CU PROGRAM NORMAL BARDI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEGRĂDINITA CU PROGRAM NORMAL HORB I
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HORB II
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE JOS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PUTUK PULSCHI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ZACVASNITA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ZARICA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 POIENILE DE SUB MUNTE
ȘCOALA GIMNAZIALA NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTEȘCOALA PRIMARĂ ULOHA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RECEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RECEAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL BOZÂNTA MICĂ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RECEAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL MOCIRA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RECEAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT LĂPUȘEL
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RECEAGRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT SĂSAR
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RECEAȘCOALA PRIMARĂ LĂPUȘEL
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RECEAȘCOALA PRIMARĂ SĂSAR
ȘCOALA GIMNAZIALĂ REMEȚI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ REMEȚIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PIATRA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ REMEȚIGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL REMEȚI
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LUH
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LUJANA II
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 REPEDEA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAȘCOALA PRIMARĂ HECICA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAȘCOALA PRIMARĂ LESPEDEA DE JOS
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAȘCOALA PRIMARĂ LESPEDEA DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAȘCOALA PRIMARĂ LUJANA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAȘCOALA PRIMARĂ PLAIC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ REMETEA CHIOARULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ REMETEA CHIOARULUIȘCOALA PRIMARĂ BERCHEZ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ REMETEA CHIOARULUISCOALA PRIMARA BERCHEZOAIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ REMETEA CHIOARULUIȘCOALA PRIMARĂ POSTA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RONA DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RONA DE SUSGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL COȘTIUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ RONA DE SUSGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL JIDICIA
LICEUL TEHNOLOGIC „OCTAVIAN GOGA” ROZAVLEA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL LAZII
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 RUSCOVA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR. 2 RUSCOVA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL PEDOLENA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VOUCII
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ZARICA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL OBLAZ
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 RUSCOVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATULUNGȘCOALA GIMNAZIALĂ PRIBILEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATULUNGȘCOALA PRIMARĂ FERSIG
ȘCOALA GIMNAZIALĂ FINTEUȘU MIC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCĂLĂȘENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCĂLĂȘENIȘCOALA PRIMARĂ CORUIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCĂLĂȘENIȘCOALA PRIMARĂ CULCEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCEL
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCELGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL GARA
SCOALA GIMNAZIALA SĂLSIG
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂLSIGGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SĂLSIG
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂLSIGȘCOALA PRIMARĂ NR. 1 SĂLSIG
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂLSIGȘCOALA PRIMARĂ NR. 2 SĂLSIG
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. GHEORGHE TITE” SĂPÂNȚA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘIEU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘIEUGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ȘIEUȚ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE LUCACIU” ȘIȘEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE LUCACIU” ȘIȘEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ DĂNEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE LUCACIU” ȘIȘEȘTIȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘURDEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE LUCACIU” ȘIȘEȘTIȘCOALȘ PRIMARĂ NEGREIA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE LUCACIU” ȘIȘEȘTIȘCOALA PRIMARĂ PLOPIȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 STRÂMTURA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 STRÂMTURAȘCOALA GIMNAZIALĂ SLĂTIOARA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „FLOREA MUREȘANU” SUCIU DE SUS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „FLOREA MUREȘANU” SUCIU DE SUSȘCOALA PRIMARĂ CANDELA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „FLOREA MUREȘANU” SUCIU DE SUSȘCOALA PRIMARĂ LARGA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „FLOREA MUREȘANU” SUCIU DE SUSȘCOALA PRIMARĂ SUCIU DE JOS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VADU IZEI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI VITEAZU” VALEA CHIOARULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI VITEAZU” VALEA CHIOARULUIȘCOALA GIMNAZIALĂ FERICEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIMA MICĂ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIMA MICĂȘCOALA PRIMARĂ ASPRA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIMA MICĂGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL SALNIȚA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘEU DE JOS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘEU DE JOSGRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL VIȘEU DE JOS
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘEU DE JOSȘCOALA PRIMARĂ DRAGUIASA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘEU DE JOSȘCOALA PRIMARĂ VALEA PORCULUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘEU DE JOSȘCOALA PRIMARĂ DANOVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VIȘEU DE JOSȘCOALA PRIMARĂ VIȘEU DE JOS
GRĂDINIȚA „ANA” SĂPÂNȚA
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „GENESIS” SĂSAR
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „TUDOR” SIGHETU MARMAȚIEI
GRĂDINIȚA PARTICULARĂ CU PROGRAM PRELUNGIT BENTIPAMI BAIA MARE
GRĂDINIȚA PARTICULARĂ CU PROGRAM PRELUNGIT GABI BAIA MARE
GRĂDINIȚA PARTICULARĂ CU PROGRAM PRELUNGIT MAYA BAIA MARE
GRĂDINIȚA PARTICULARĂ CU PROGRAM PRELUNGIT WONDERLAND BAIA MARE
ȘCOALA PRIMARĂ INTERNAȚIONALĂ BAIA MARE
ȘCOALA PRIMARĂ „EP. DR. ALEXANDRU RUSU” BAIA MARE
LICEUL TEHNOLOGIC „HENRI COANDĂ” BAIA MARE
LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BĂSEȘTI” BAIA MARE
LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASEȘTI” ULMENI
LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASEȘTI” VIȘEU DE SUS

 

Sursă informații: Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș. Sursă foto: Inspectoratul Școlar Județean Maramureș.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.