Au fost stabilite noile scenarii de funcționare pentru unitățile de învățământ preuniversitar din Maramureș. 293 unități de învățământ urmează scenariul verde, 89 sunt în scenariul galben și 16 aplică rigorile scenariului roșu. ”Dintre acestea, în 6 unități de învățământ motivul este dat de situația epidemiologică, iar 10 unități de învățământ funcționează pe Scenariul 3 având în vedere lucrările în curs la infrastructura școlară”, precizează reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Maramureș.

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș (CJSU) s-a reunit în ședință extraordinară și a aprobat în conformitate cu Ordinul nr. 5.487/1.494/2020 pentru aprobarea măsurilor de organizare a activității în cadrul unităților/instituțiilor de învățământ în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2, scenariile pentru unitățile de învățământ preuniversitar din județ (unitatea cu personalitate juridică și structurile aferente). Fiecare scenariu transmis de către unitățile de învățământ a avut aviz primit de la Inspectoratul Școlar Județean Maramureș și Direcția de Sănătate Publică Maramureș, informează prefectul Nicolae-Silviu Ungur – președinte al CJSU.

Unitățile de învățământ care își vor desfășura activitățile școlare în scenariul 3, cu participarea tuturor preșcolarilor și elevilor la activități/lecții online: ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOGDAN VODĂ; ȘCOALA GIMNAZIALĂ DESEȘTI; ȘCOALA PRIMARĂ HĂRNICEȘTI; ȘCOALA GIMNAZIALĂ MARA; ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 LEORDINA; LICEUL TEHNOLOGIC POIENILE DE SUB MUNTE, cu structurile GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL – CENTRU; GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NEJNI CRAI I; GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NEJNI CRAI II; GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL POTOCINA; GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ZACVASNITA II; ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 POIENILE DE SUB MUNTE; ȘCOALA PRIMARĂ CORNATEA; ȘCOALA PRIMARĂ PENTAIA; ȘCOALA PRIMARĂ SOLOTIANEI; GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL HORB I.

Unitățile de învățământ care își vor desfășura activitatea în scenariul 2 – cu participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție și revenirea parțială (prin rotație de 1-2 săptămâni) a elevilor din celelalte clase de gimnaziu și liceu, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție sunt:

Nr. Crt. Unitatea de învățământ cu PJ+Structuri
1 CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA BAIA MARE
2 COLEGIUL DE ARTE BAIA MARE
3 GRADINITA CU PROGRAM PLELUNGIT NR. 3 BAIA MARE
4 COLEGIUL ECONOMIC „NICOLAE TITULESCU” BAIA MARE
5 COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE
6 COLEGIUL NATIONAL „VASILE LUCACIU” BAIA MARE
7 COLEGIUL TEHNIC „ANGHEL SALIGNY” BAIA MARE
8 COLEGIUL TEHNIC „CD NENITESCU” BAIA MARE
9 COLEGIUL TEHNIC „GEORGE BARITIU” BAIA MARE
10 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 28 BAIA MARE
11 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „OTILIA CAZIMIR” BAIA MARE
12 LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM „SPIRU HARET” BAIA MARE
13 LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BAIA MARE
14 LICEUL TEORETIC „EMIL RACOVITA” BAIA MARE
15 SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU IOAN CUZA” BAIA MARE
16 SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU IVASIUC” BAIA MARE
17 SCOALA GIMNAZIALA „DIMITRIE CANTEMIR” BAIA MARE
18 SCOALA GIMNAZIALA „LUCIAN BLAGA” BAIA MARE
19 SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE IORGA” BAIA MARE
20 SCOALA GIMNAZIALA NR. 18 BAIA MARE
21 SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA BAIA MARE
22 SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI” BAIA MARE
23 SCOALA POSTLICEALA SANITARA „CAROL DAVILA” BAIA MARE
24 SCOALA POSTLICEALA TEHNICA „HENRI COANDA” BAIA MARE
25 SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL „SF. IOSIF MARTURISITORUL” BAIA MARE
26 LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE
27 SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSA
28 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 9 BORSA
29 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10 BORSA
30 SCOALA GIMNAZIALA BUDESTI
31 SCOALA PRIMARA SARBI
32 SCOALA GIMNAZIALA CAMPULUNG LA TISA
33 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CAMPULUG LA TISA
34 SCOALA PRIMARA CAMPULUNG LA TISA
35 SCOALA GIMNAZIALA CHELINTA
36 SCOALA GIMNAZIALA „PETOFI SANDOR” COLTAU
37 SCOALA GIMNAZIALA „LUCIAN BLAGA” FARCASA
38 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAMAIA
39 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT FARCASA
40 SCOALA PROFESIONALA SARBI
41 SCOALA GIMNAZIALA „GHEORGHE LUPAN” GROSI
42 GRADINITA „DAVID” MOISEI
43 SCOALA GIMNAZIALA „DRAGOS VODA” MOISEI
44 SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 MOISEI
45 SCOALA GIMNAZIALA RAZOARE
46 SCOALA GIMNAZIALA „LAURENTIU ULICI” RONA DE JOS
47 SCOALA GIMNAZIALA SARASAU
48 SCOALA GIMNAZIALA SATULUNG
49 SCOALA PRIMARA FERSIG
50 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOGOSESTI
51 SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI EMINESCU” SALISTEA DE SUS
52 CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SIGHETU MARMATIEI
53 COLEGIUL NATIONAL „DRAGOS VODA” SIGHETU MARMATIEI
54 COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC „REGELE FERDINAND” SIGHETU MARMATIEI
55 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 12 SIGHETU MARMATIEI
56 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 SIGHETU MARMATIEI
57 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „POPA LUPU” SIGHETU MARMATIEI
58 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 SIGHETU MARMATIEI
59 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 SIGHETU MARMATIEI
60 GRADINITA „MADRE COLOMBA” SIGHETU MARMATIEI
61 LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMATIEI
62 LICEUL TEHNOLOGIC „MARMATIA” SIGHETU MARMATIEI
63 LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” SIGHETU MARMATIEI
64 LICEUL TEORETIC „LEOWEY KLARA” SIGHETU MARMATIEI
65 SCOALA GIMNAZIALA CU PROGRAM SUPLIMENTAR DE MUZICA SI ARTE PLASTICE SIGHETU MARMATIEI
66 SCOALA GIMNAZIALA „DR. IOAN MIHALYI DE APSA” SIGHETU MARMATIEI
67 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 13 SIGHETU MARMATIEI
68 SCOALA GIMNAZIALA „GEORGE COSBUC” SIGHETU MARMATIEI
69 SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 SIGHETU MARMATIEI
70 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „GHERMAN VIDA” SIGHETU MARMATIEI
71 SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SIGHETU MARMATIEI
72 SCOALA GIMNAZIALA NR. 5 SIGHETU MARMATIEI
73 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SUGAU SIGHETU MARMATIEI
74 SCOALA GIMNAZIALA NR. 6 SIGHETU MARMATIEI
75 SCOALA POSTLICEALA SANITARA „HIPOCRATES” SIGHETU MARMATIEI
76 SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 STRAMTURA
77 SCOALA GIMNAZIALA CETATELE
78 SCOALA GIMNAZIALA „CONSTANTIN DIPSE” SURDESTI
79 LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE
80 LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TAUTII-MAGHERAUS
81 CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA TARGU LAPUS
82 LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE C MOISIL” TARGU LAPUS
83 LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” TARGU LAPUS
84 LICEUL TEORETIC „PETRU RARES” TARGU LAPUS
85 LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENI
86 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZAPODREI
87 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZAVESIVA
88 SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOS
89 CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA VISEU DE SUS

 

Vor desfășura activitatea școlară în scenariul 1 – cu participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție următoarele unități de învățământ:

Nr. Crt. Unitatea de învățământ cu PJ+Structuri
1 COLEGIUL NATIONAL „GHEORGHE SINCAI” BAIA MARE
2 COLEGIUL TEHNIC „AUREL VLAICU” BAIA MARE
3 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 BAIA MARE
4 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SI PRELUNGIT „BENTIPAMI” BAIA MARE
5 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLT” BAIA MARE
6 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.34 BAIA MARE
7 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „ION CREANGA” BAIA MARE
8 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE
9 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MAYA” BAIA MARE
10 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MICUL PRINT” BAIA MARE
11 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BAIA MARE
12 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10 BAIA MARE
13 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 13 BAIA MARE
14 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 25 BAIA MARE
15 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 27 BAIA MARE
16 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 37 BAIA MARE
17 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 30 BAIA MARE
18 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 BAIA MARE
19 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 12 BAIA MARE
20 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 32 BAIA MARE
21 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 BAIA MARE
22 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 20 BAIA MARE
23 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „STEP BY STEP” BAIA MARE
24 GRADINITA „GABI” BAIA MARE
25 LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE
26 LICEUL PARTICULAR „HENRI COANDA” BAIA MARE
27 LICEUL TEHNOLOGIC „TRANSILVANIA” BAIA MARE
28 LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” BAIA MARE
29 LICEUL TEORETIC „NEMETH LASZLO” BAIA MARE
30 SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” BAIA MARE
31 SCOALA GIMNAZIALA „DR. VICTOR BABES” BAIA MARE
32 SCOALA GIMNAZIALA „GEORGE COSBUC” BAIA MARE
33 SCOALA GIMNAZIALA INTERNATIONALA BAIA MARE
34 SCOALA GIMNAZIALA „ION LUCA CARAGIALE” BAIA MARE
35 SCOALA GIMNAZIALA „MIHAIL SADOVEANU” BAIA MARE
36 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 24 BAIA MARE
37 SCOALA GIMNAZIALA NR. 13 BAIA MARE
38 SCOALA GIMNAZIALA „NICHITA STANESCU” BAIA MARE
39 SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE BALCESCU” BAIA MARE
40 SCOALA GIMNAZIALA „OCTAVIAN GOGA” BAIA MARE
41 SCOALA GIMNAZIALA „PETRE DULFU” BAIA MARE
42 SCOALA GIMNAZIALA „SIMION BARNUTIU” BAIA MARE
43 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.17 BAIA MARE
44 SCOALA PRIMARA „EP. DR. ALEXANDRU RUSU” BAIA MARE
45 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 BAIA SPRIE
46 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 BAIA SPRIE
47 SCOALA GIMNAZIALA BAIA SPRIE
48 SCOALA PRIMARA CHIUZBAIA
49 SCOALA GIMNAZIALA ARDUSAT
50 SCOALA GIMNAZIALA „KOS KAROLY” ARDUZEL
51 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT ARDUZEL
52 SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI OLOS” ARINIS
53 SCOALA GIMNAZIALA ASUAJU DE SUS
54 SCOALA GIMNAZIALA BAITA DE SUB CODRU
55 SCOALA GIMNAZIALA „REGINA ELISABETA” BAIUT
56 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT BAIUT
57 SCOALA GIMNAZIALA BASESTI
58 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STREMT
59 SCOALA GIMNAZIALA „MIRCEA VULCANESCU” BARSANA
60 SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BARSANA
61 SCOALA PRIMARA NANESTI
62 SCOALA GIMNAZIALA BICAZ
63 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CORNI
64 SCOALA GIMNAZIALA „DR. TEODOR MIHALI” BOIU MARE
65 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOIU MARE
66 LICEUL BORSA
67 SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 BORSA
68 GRADINITA BIRT
69 SCOALA GIMNAZIALA NR. 5 BORSA
70 SCOALA GIMNAZIALA NR. 7 BORSA
71 SCOALA GIMNAZIALA NR. 6 BORSA
72 SCOALA GIMNAZIALA NR. 8 BORSA
73 SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BORSA
74 SCOALA PRIMARA NR. 2 BORSA
75 SCOALA PRIMARA NR. 3 BORSA
76 SCOALA GIMNAZIALA BOTIZA
77 SCOALA PRIMARA VALEA SASULUI
78 COLEGIUL ECONOMIC „PINTEA VITEAZUL” CAVNIC
79 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 CAVNIC
80 SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 CAVNIC
81 SCOALA GIMNAZIALA „VASILE BERCI” CALINESTI
82 SCOALA GIMNAZIALA „TIBERIU UTAN” VALENI
83 SCOALA GIMNAZIALA CERNESTI
84 SCOALA GIMNAZIALA CIOCOTIS
85 SCOALA PRIMARA FANATE
86 SCOALA GIMNAZIALA TRESTIA
87 SCOALA GIMNAZIALA CICARLAU
88 SCOALA GIMNAZIALA ILBA
89 SCOALA GIMNAZIALA „ION POPESCU DE COAS” COAS
90 SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC-MANASTUR
91 SCOALA GIMNAZIALA „VASILE GHETIE” BERINTA
92 SCOALA PRIMARA CARPINIS
93 SCOALA PRIMARA COPALNIC
94 SCOALA PRIMARA CURTUIUSU MIC
95 SCOALA GIMNAZIALA FAURESTI
96 SCOALA PRIMARA LASCHIA
97 SCOALA GIMNAZIALA PRELUCA NOUA
98 SCOALA GIMNAZIALA PRELUCA VECHE
99 SCOALA PRIMARA VAD
100 SCOALA GIMNAZIALA COROIENI
101 SCOALA PRIMARA PONORATA
102 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALENII LAPUSULUI
103 SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUI
104 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MAIDAN
105 SCOALA GIMNAZIALA MAIDAN CRASNA VISEULUI
106 SCOALA PRIMARA HRIHORET DE JOS
107 SCOALA PRIMARA LUNCI
108 SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTI
109 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOCICOIU MARE
110 SCOALA GIMNAZIALA LUNCA LA TISA
111 SCOALA PRIMARA TISA
112 SCOALA GIMNAZIALA CUPSENI
113 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTENI
114 SCOALA PRIMARA LIBOTIN
115 SCOALA PRIMARA UNGURENI
116 SCOALA GIMNAZIALA „BENKO FERENC” DAMACUSENI
117 SCOALA GIMNAZIALA „LIVIU REBREANU” DRAGOMIRESTI
118 SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITA
119 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CARBUNAR
120 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT CHECHIS
121 SCOALA PRIMARA SINDRESTI
122 SCOALA GIMNAZIALA RUS
123 SCOALA PRIMARA UNGURAS
124 SCOALA GIMNAZIALA FINTEUSU MIC
125 SCOALA GIMNAZIALA GARDANI
126 SCOALA GIMNAZIALA „DR. ILIE LAZAR” GIULESTI
127 SCOALA GIMNAZIALA BERBESTI
128 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SATU NOU DE JOS
129 SCOALA GIMNAZIALA „BEN CORLACIU” GROSII TIBLESULUI
130 SCOALA GIMNAZIALA IEUD
131 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PLOPSOR
132 SCOALA PRIMARA TUIDIC
133 SCOALA GIMNAZIALA LAPUS
134 SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE
135 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DANESTII CHIOARULUI
136 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IADARA
137 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUCACESTI
138 SCOALA GIMNAZIALA LUCACESTI
139 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL REMETI PE SOMES
140 SCOALA PRIMARA TULGHES
141 SCOALA GIMNAZIALA IOAN HOREA MOISEI
142 GRADINITA LUNCA DE JOS
143 SCOALA GIMNAZIALA OARTA DE SUS
144 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OARTA DE JOS
145 LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAG
146 SCOALA GIMNAZIALA BREB
147 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HOTENI
148 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OCNA SUGATAG
149 SCOALA GIMNAZIALA SAT SUGATAG
150 SCOALA GIMNAZIALA ONCESTI
151 LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVA
152 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CURTI
153 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HERA
154 SCOALA PRIMARA DELUT
155 SCOALA PRIMARA MOCEARSCHI
156 SCOALA PRIMARA SUSANI
157 SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTE
158 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARDI
159 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HORB II
160 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE JOS
161 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE SUS
162 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PUTUK PULSCHI
163 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZACVASNITA
164 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZARICA
165 SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 POIENILE DE SUB MUNTE
166 SCOALA PRIMARA ULOHA
167 SCOALA GIMNAZIALA POIENILE IZEI
168 SCOALA GIMNAZIALA RECEA
169 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOZANTA MICA
170 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT LAPUSEL
171 SCOALA PRIMARA LAPUSEL
172 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT MOCIRA
173 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT SASAR
174 SCOALA PRIMARA SASAR
175 SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUI
176 SCOALA PRIMARA BERCHEZ
177 SCOALA PRIMARA BERCHEZOAIA
178 SCOALA PRIMARA POSTA
179 SCOALA GIMNAZIALA REMETI
180 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIATRA
181 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL REMETI
182 LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA
183 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUH
184 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUJANA II
185 SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 REPEDEA
186 SCOALA PRIMARA HECICA
187 SCOALA PRIMARA LESPEDEA DE JOS
188 SCOALA PRIMARA LESPEDEA DE SUS
189 SCOALA PRIMARA LUJANA
190 SCOALA PRIMARA PLAIC
191 SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE STEINHARDT” ROHIA
192 SCOALA GIMNAZIALA ROGOZ
193 SCOALA GIMNAZIALA RONA DE SUS
194 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTIUI
195 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL JIDICIA
196 LICEUL TEHNOLOGIC „OCTAVIAN GOGA” ROZAVLEA
197 LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA
198 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LAZII
199 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 RUSCOVA
200 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 RUSCOVA
201 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OBLAZ
202 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PEDOLENA
203 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VOUCII
204 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZARICA
205 SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 RUSCOVA
206 SCOALA GIMNAZIALA PRIBILESTI
207 SCOALA GIMNAZIALA SACALASENI
208 SCOALA PRIMARA CORUIA
209 SCOALA PRIMARA CULCEA
210 SCOALA GIMNAZIALA SACEL
211 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GARA
212 SCOALA GIMNAZIALA SALSIG
213 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SĂLSIG
214 SCOALA PRIMARA 1 SALSIG
215 SCOALA PRIMARA 2 SALSIG
216 GRADINITA „ANA” SAPANTA
217 SCOALA GIMNAZIALA „DR. GHEORGHE TITE” SAPANTA
218 GRADINITA „GENESIS” SASAR
219 LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINI
220 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SABISA
221 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 5 SEINI
222 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 4 SEINI
223 SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 SEINI
224 SCOALA PRIMARA NR. 1 SEINI
225 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VIILE APEI
226 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „TUDOR” SIGHETU MARMATIEI
227 LICEUL PEDAGOGIC „TARAS SEVCENKO” SIGHETU MARMATIEI
228 SCOALA GIMNAZIALA NR. 10 SIGHETU MARMATIEI
229 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 SIGHETU MARMATIEI
230 SCOALA GIMNAZIALA GLOD
231 SCOALA GIMNAZIALA SLATIOARA
232 SCOALA GIMNAZIALA „FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUS
233 SCOALA PRIMARA LARGA
234 SCOALA PRIMARA SUCIU DE JOS
235 SCOALA PRIMARA CANDELA
236 SCOALA GIMNAZIALA SIEU
237 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SIEUT
238 SCOALA GIMNAZIALA „VASILE LUCACIU” SISESTI
239 SCOALA GIMNAZIALA DANESTI
240 SCOALA PRIMARA NEGREIA
241 SCOALA PRIMARA PLOPIS
242 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCIUMI
243 SCOALA PRIMARA BUTEASA
244 SCOALA PRIMARA CIOLT
245 SCOALA GIMNAZIALA CODRU BUTESII
246 SCOALA GIMNAZIALA FINTEUSU MARE
247 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 2 SOMCUTA MARE
248 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 SOMCUTA MARE
249 SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 SOMCUTA MARE
250 SCOALA PRIMARA SOMCUTA MARE
251 SCOALA GIMNAZIALA „IOAN SLAVICI” TAUTII DE SUS
252 SCOALA GIMNAZIALA SATU NOU DE SUS
253 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAUTII DE SUS
254 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BAITA
255 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOZANTA MARE
256 SCOALA GIMNAZIALA NISTRU
257 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT TARGU LAPUS
258 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BORCUT
259 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUFOAIA
260 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBRICU LAPUSULUI
261 SCOALA PRIMARA INAU
262 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STOICENI
263 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SOMES UILEAC
264 SCOALA PRIMARA TICAU
265 SCOALA PRIMARA MANAU
266 LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” ULMENI
267 SCOALA GIMNAZIALA VADU IZEI
268 SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI VITEAZU” VALEA CHIOARULUI
269 SCOALA GIMNAZIALA FERICEA
270 SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUI
271 SCOALA GIMNAZIALA BISTRA
272 GRADINITA CU PROGRAM NORMA LA BISERICA
273 SCOALA GIMNAZIALA VIMA MICA
274 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALNITA
275 SCOALA PRIMARA ASPRA
276 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VISEU DE JOS
277 SCOALA PRIMARA DRAGUIASA
278 SCOALA PRIMARA VALEA PORCULUI
279 SCOALA PRIMARA VISEU DE JOS
280 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 VISEU DE SUS
281 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 5 VISEU DE SUS
282 GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „VERONICA” VISEU DE SUS
283 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISU DE SUS
284 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 VISEU DE SUS
285 LICEUL TEHNOLOGIC VISEU DE SUS
286 GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 VISEU DE SUS
287 LICEUL TEORETIC „BOGDAN VODA” VISEU DE SUS
288 SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VISEU DE SUS
289 LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” VISEU DE SUS
290 SCOALA GIMNAZIALA NR. 7 VISEU DE SUS
291 SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 VISEU DE SUS
292 SCOALA PROFESIONALA VISEU DE SUS
293 SCOALA PRIMARA NR. 5 VISEU DE SUS

 

Sursă informații și foto documente: Instituția Prefectului – Județul Maramureș. Sursă foto: Inspectoratul Școlar Județean Maramureș.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.