297 unități de învățământ preuniversitar din Maramureș urmează scenariul verde, 95 sunt în scenariul galben și 6 respectă rigorile scenariului roșu – aceasta este situația comunicată azi de Inspectoratul Școlar Județean Maramureș.

Inspectoratul Școlar Județean Maramureș (ISJMM) monitorizează dinamica scenariilor de funcționare a unităților de învățământ preuniversitar din județ, aceasta fiind influențată atât de evoluția situației epidemiologice, precum și de lucrările în curs la infrastructura școlară.

Prin urmare, astăzi, 13 octombrie, ISJMM anunță următoarea situație: 297 unități de învățământ (școli cu personalitate juridică și structuri arondate) sunt în scenariul verde, 95 în scenariul galben. 6 unități de învățământ (școli cu personalitate juridică și structuri arondate) sunt în scenariul roșu. ”Dintre acestea, în 4 unități de învățământ (Școala Gimnazială Vadu Izei, Liceul Teoretic ”Emil Racoviță” Baia Mare, Școala Gimnazială Ardusat și Liceul Tehnologic Ruscova/structura Grădinița cu Program Normal Pedolena) motivul este dat de situația epidemiologică, iar 2 unități de învățământ (Liceul Tehnologic Poienile de sub Munte și structura Grădinița cu Program Normal – Centru Poienile de sub Munte) funcționează pe Scenariul 3 având în vedere lucrările în curs la infrastructura școlară”, precizează ISJMM.

Consiliile de administrație de la nivelul fiecărei unități de învățământ adoptă propunerile de scenarii și, implicit, schimbarea acestora, în funcție de analiza situației epidemiologice efectuate de către direcțiile de sănătate publică și Institutul Național de Sănătate Publică, de infrastructura și de resursele existente în fiecare unitate de învățământ.

”Reamintim că, potrivit ordinului comun al ministrului Educației și Cercetării și al ministrului Sănătății nr. 5.487/1494/01.09.2020, criteriul epidemiologic în baza căruia unitățile / instituțiile de învățământ stabilesc unul dintre cele trei scenarii de funcționare este rata incidenței cumulate, respectiv numărul total de cazuri noi din ultimele 14 zile raportat la 1.000 de locuitori”, se arată în comunicatul ISJMM.

Data de referință pentru aceste informații este 12 octombrie, ora 12.00.

ACTUALIZARE – Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș

În scenariul 2, care prevede participarea zilnică (faţă în faţă) a tuturor preşcolarilor şi elevilor din învăţământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a şi a XII-a, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor de protecţie sanitară, respectiv revenirea parţială (prin rotaţie de una-două săptămâni) a elevilor din celelalte clase de gimnaziu şi liceu, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor de protecţie vor funcționa 95 de unități de învățământ (școli cu personalitate juridică și structuri arondate):

 Nr. Crt.Unitatea de învățământ cu PJ + StructuriScenariul ales de CA al UPJ pentru perioada13-20.10.2020
1CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA BAIA MARE2
2COLEGIUL DE ARTE BAIA MARE2
3COLEGIUL ECONOMIC „NICOLAE TITULESCU” BAIA MARE2
4COLEGIUL NATIONAL „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE2
5COLEGIUL NATIONAL „VASILE LUCACIU” BAIA MARE2
6COLEGIUL TEHNIC „ANGHEL SALIGNY” BAIA MARE2
7COLEGIUL TEHNIC „CD NENITESCU” BAIA MARE2
8COLEGIUL TEHNIC „GEORGE BARITIU” BAIA MARE2
9GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MICUL PRINT” BAIA MARE2
10GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 27 BAIA MARE2
11GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 BAIA MARE2
12GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 20 BAIA MARE2
13GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „OTILIA CAZIMIR” BAIA MARE2
14LICEUL TEHNOLOGIC UCECOM „SPIRU HARET” BAIA MARE2
15LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BAIA MARE2
16SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU IVASIUC” BAIA MARE2
17SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” BAIA MARE2
18SCOALA GIMNAZIALA „DIMITRIE CANTEMIR” BAIA MARE2
19SCOALA GIMNAZIALA „DR. VICTOR BABES” BAIA MARE2
20SCOALA GIMNAZIALA „ION LUCA CARAGIALE” BAIA MARE2
21SCOALA GIMNAZIALA „LUCIAN BLAGA” BAIA MARE2
22SCOALA GIMNAZIALA „NICHITA STANESCU” BAIA MARE2
23SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE IORGA” BAIA MARE2
24SCOALA GIMNAZIALA NR. 18 BAIA MARE2
25SCOALA GIMNAZIALA „OCTAVIAN GOGA” BAIA MARE2
26SCOALA GIMNAZIALA „PETRE DULFU” BAIA MARE2
27SCOALA GIMNAZIALA „SIMION BARNUTIU” BAIA MARE2
28GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.17 BAIA MARE2
29SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA BAIA MARE2
30SCOALA GIMNAZIALA „VASILE ALECSANDRI” BAIA MARE2
31SCOALA POSTLICEALA SANITARA „CAROL DAVILA” BAIA MARE2
32SCOALA POSTLICEALA TEHNICA „HENRI COANDA” BAIA MARE2
33LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE2
34SCOALA GIMNAZIALA BAIA SPRIE2
35LICEUL BORSA2
36SCOALA GIMNAZIALA „PETOFI SANDOR” COLTAU2
37SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITA2
38SCOALA GIMNAZIALA RUS2
39SCOALA GIMNAZIALA „LUCIAN BLAGA” FARCASA2
40GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAMAIA2
41GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT FARCASA2
42SCOALA PROFESIONALA SARBI2
43SCOALA GIMNAZIALA „GHEORGHE LUPAN” GROSI2
44GRADINITA „DAVID” MOISEI2
45SCOALA GIMNAZIALA „DRAGOS VODA” MOISEI2
46SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 MOISEI2
47GRADINITA LUNCA DE JOS2
48LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAG2
49SCOALA GIMNAZIALA BREB2
50GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HOTENI2
51GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OCNA SUGATAG2
52SCOALA GIMNAZIALA SAT SUGATAG2
53SCOALA GIMNAZIALA SARASAU2
54SCOALA GIMNAZIALA SATULUNG2
55SCOALA PRIMARA FERSIG2
56GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOGOSESTI2
57SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI EMINESCU” SALISTEA DE SUS2
58SCOALA GIMNAZIALA SALSIG2
59CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SIGHETU MARMATIEI2
60COLEGIUL NATIONAL „DRAGOS VODA” SIGHETU MARMATIEI2
61COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC „REGELE FERDINAND” SIGHETU MARMATIEI2
62GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 12 SIGHETU MARMATIEI2
63GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 SIGHETU MARMATIEI2
64GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „POPA LUPU” SIGHETU MARMATIEI2
65GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 SIGHETU MARMATIEI2
66GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 SIGHETU MARMATIEI2
67GRADINITA „MADRE COLOMBA” SIGHETU MARMATIEI2
68LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMATIEI2
69LICEUL TEHNOLOGIC „MARMATIA” SIGHETU MARMATIEI2
70LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” SIGHETU MARMATIEI2
71LICEUL TEORETIC „LEOWEY KLARA” SIGHETU MARMATIEI2
72SCOALA GIMNAZIALA „DR. IOAN MIHALYI DE APSA” SIGHETU MARMATIEI2
73GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 13 SIGHETU MARMATIEI2
74SCOALA GIMNAZIALA „GEORGE COSBUC” SIGHETU MARMATIEI2
75SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 SIGHETU MARMATIEI2
76GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „GHERMAN VIDA” SIGHETU MARMATIEI2
77SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 SIGHETU MARMATIEI2
78SCOALA GIMNAZIALA NR. 5 SIGHETU MARMATIEI2
79GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SUGAU SIGHETU MARMATIEI2
80SCOALA GIMNAZIALA NR. 6 SIGHETU MARMATIEI2
81SCOALA POSTLICEALA SANITARA „HIPOCRATES” SIGHETU MARMATIEI2
82LICEUL TEORETIC „IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE2
83LICEUL TEHNOLOGIC „TRAIAN VUIA” TAUTII-MAGHERAUS2
84CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA TARGU LAPUS2
85LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE C MOISIL” TARGU LAPUS2
86LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” TARGU LAPUS2
87LICEUL TEORETIC „PETRU RARES” TARGU LAPUS2
88LICEUL TEHNOLOGIC „DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENI2
89SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOS2
90CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA VISEU DE SUS2
91LICEUL TEHNOLOGIC VISEU DE SUS2
92LICEUL TEORETIC „BOGDAN VODA” VISEU DE SUS2
93SCOALA PROFESIONALA VISEU DE SUS2
94SCOALA PRIMARA NR. 5 VISEU DE SUS2
95SCOALA GIMNAZIALA NR. 7 VISEU DE SUS2

 

Vor funcționa în scenariul 1, cu participarea zilnică (faţă în faţă) a tuturor preşcolarilor şi elevilor în unităţile de învăţământ, cu respectarea şi aplicarea tuturor normelor de protecţie sanitară 297 unități de de învățământ (școli cu personalitate juridică și structuri arondate).

Nr. Crt.Unitatea de învățământ cu PJ + StructuriScenariul ales de CA al UPJ pentru perioada13-20.10.2020
1GRADINITA CU PROGRAM PLELUNGIT NR. 3 BAIA MARE1
2COLEGIUL NATIONAL „GHEORGHE SINCAI” BAIA MARE1
3COLEGIUL TEHNIC „AUREL VLAICU” BAIA MARE1
4GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 BAIA MARE1
5GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SI PRELUNGIT „BENTIPAMI” BAIA MARE1
6GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLT” BAIA MARE1
7GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.34 BAIA MARE1
8GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „ION CREANGA” BAIA MARE1
9GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE1
10GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MAYA” BAIA MARE1
11GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BAIA MARE1
12GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10 BAIA MARE1
13GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 13 BAIA MARE1
14GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 25 BAIA MARE1
15GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 37 BAIA MARE1
16GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 28 BAIA MARE1
17GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 30 BAIA MARE1
18GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 BAIA MARE1
19GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 12 BAIA MARE1
20GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 32 BAIA MARE1
21GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „STEP BY STEP” BAIA MARE1
22GRADINITA „GABI” BAIA MARE1
23LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE1
24LICEUL PARTICULAR „HENRI COANDA” BAIA MARE1
25LICEUL TEHNOLOGIC „TRANSILVANIA” BAIA MARE1
26LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” BAIA MARE1
27LICEUL TEORETIC „NEMETH LASZLO” BAIA MARE1
28SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU IOAN CUZA” BAIA MARE1
29SCOALA GIMNAZIALA „GEORGE COSBUC” BAIA MARE1
30SCOALA GIMNAZIALA INTERNATIONALA BAIA MARE1
31SCOALA GIMNAZIALA „MIHAIL SADOVEANU” BAIA MARE1
32GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 24 BAIA MARE1
33SCOALA GIMNAZIALA NR. 13 BAIA MARE1
34SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE BALCESCU” BAIA MARE1
35SCOALA PRIMARA „EP. DR. ALEXANDRU RUSU” BAIA MARE1
36SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL „SF. IOSIF MARTURISITORUL” BAIA MARE1
37GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 BAIA SPRIE1
38GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 1 BAIA SPRIE1
39SCOALA PRIMARA CHIUZBAIA1
40SCOALA GIMNAZIALA „KOS KAROLY” ARDUZEL1
41GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT ARDUZEL1
42SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI OLOS” ARINIS1
43SCOALA GIMNAZIALA ASUAJU DE SUS1
44SCOALA GIMNAZIALA BAITA DE SUB CODRU1
45SCOALA GIMNAZIALA „REGINA ELISABETA” BAIUT1
46GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT BAIUT1
47SCOALA GIMNAZIALA BASESTI1
48GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STREMT1
49SCOALA GIMNAZIALA „MIRCEA VULCANESCU” BARSANA1
50SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 BARSANA1
51SCOALA PRIMARA NANESTI1
52SCOALA GIMNAZIALA BICAZ1
53GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CORNI1
54SCOALA GIMNAZIALA BOGDAN VODA1
55SCOALA GIMNAZIALA „DR. TEODOR MIHALI” BOIU MARE1
56GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOIU MARE1
57SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 BORSA1
58GRADINITA BIRT1
59SCOALA GIMNAZIALA NR. 5 BORSA1
60SCOALA GIMNAZIALA NR. 7 BORSA1
61SCOALA GIMNAZIALA NR. 6 BORSA1
62SCOALA GIMNAZIALA NR. 8 BORSA1
63SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 BORSA1
64SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSA1
65GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 9 BORSA1
66GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 10 BORSA1
67SCOALA PRIMARA NR. 2 BORSA1
68SCOALA PRIMARA NR. 3 BORSA1
69SCOALA GIMNAZIALA BOTIZA1
70SCOALA PRIMARA VALEA SASULUI1
71SCOALA GIMNAZIALA BUDESTI1
72SCOALA PRIMARA SARBI1
73COLEGIUL ECONOMIC „PINTEA VITEAZUL” CAVNIC1
74GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 CAVNIC1
75SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 CAVNIC1
76SCOALA GIMNAZIALA „VASILE BERCI” CALINESTI1
77SCOALA GIMNAZIALA „TIBERIU UTAN” VALENI1
78SCOALA GIMNAZIALA CAMPULUNG LA TISA1
79GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CAMPULUG LA TISA1
80SCOALA PRIMARA CAMPULUNG LA TISA1
81SCOALA GIMNAZIALA CERNESTI1
82SCOALA GIMNAZIALA CIOCOTIS1
83SCOALA PRIMARA FANATE1
84SCOALA GIMNAZIALA TRESTIA1
85SCOALA GIMNAZIALA CHELINTA1
86SCOALA GIMNAZIALA CICARLAU1
87SCOALA GIMNAZIALA ILBA1
88SCOALA GIMNAZIALA „ION POPESCU DE COAS” COAS1
89SCOALA GIMNAZIALA „AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC-MANASTUR1
90SCOALA GIMNAZIALA „VASILE GHETIE” BERINTA1
91SCOALA PRIMARA CARPINIS1
92SCOALA PRIMARA COPALNIC1
93SCOALA PRIMARA CURTUIUSU MIC1
94SCOALA GIMNAZIALA FAURESTI1
95SCOALA PRIMARA LASCHIA1
96SCOALA GIMNAZIALA PRELUCA NOUA1
97SCOALA GIMNAZIALA PRELUCA VECHE1
98SCOALA PRIMARA VAD1
99SCOALA GIMNAZIALA COROIENI1
100SCOALA PRIMARA PONORATA1
101GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALENII LAPUSULUI1
102SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUI1
103GRADINITA CU PROGRAM NORMAL MAIDAN1
104SCOALA GIMNAZIALA MAIDAN CRASNA VISEULUI1
105SCOALA PRIMARA HRIHORET DE JOS1
106SCOALA PRIMARA LUNCI1
107SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTI1
108GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOCICOIU MARE1
109SCOALA GIMNAZIALA LUNCA LA TISA1
110SCOALA PRIMARA TISA1
111SCOALA GIMNAZIALA CUPSENI1
112GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTENI1
113SCOALA PRIMARA LIBOTIN1
114SCOALA PRIMARA UNGURENI1
115SCOALA GIMNAZIALA „BENKO FERENC” DAMACUSENI1
116SCOALA GIMNAZIALA DESESTI1
117SCOALA PRIMARA HARNICESTI1
118SCOALA GIMNAZIALA MARA1
119SCOALA GIMNAZIALA „LIVIU REBREANU” DRAGOMIRESTI1
120GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CARBUNAR1
121GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT CHECHIS1
122SCOALA PRIMARA SINDRESTI1
123SCOALA PRIMARA UNGURAS1
124SCOALA GIMNAZIALA FINTEUSU MIC1
125SCOALA GIMNAZIALA GARDANI1
126SCOALA GIMNAZIALA „DR. ILIE LAZAR” GIULESTI1
127SCOALA GIMNAZIALA BERBESTI1
128GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SATU NOU DE JOS1
129SCOALA GIMNAZIALA „BEN CORLACIU” GROSII TIBLESULUI1
130SCOALA GIMNAZIALA IEUD1
131GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PLOPSOR1
132SCOALA PRIMARA TUIDIC1
133SCOALA GIMNAZIALA LAPUS1
134SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 LEORDINA1
135SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE1
136GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DANESTII CHIOARULUI1
137GRADINITA CU PROGRAM NORMAL IADARA1
138GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUCACESTI1
139SCOALA GIMNAZIALA LUCACESTI1
140GRADINITA CU PROGRAM NORMAL REMETI PE SOMES1
141SCOALA PRIMARA TULGHES1
142SCOALA GIMNAZIALA IOAN HOREA MOISEI1
143SCOALA GIMNAZIALA OARTA DE SUS1
144GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OARTA DE JOS1
145SCOALA GIMNAZIALA ONCESTI1
146LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVA1
147GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CURTI1
148GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HERA1
149SCOALA PRIMARA DELUT1
150SCOALA PRIMARA MOCEARSCHI1
151SCOALA PRIMARA SUSANI1
152GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NEJNI CRAI I1
153GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NEJNI CRAI II1
154GRADINITA CU PROGRAM NORMAL POTOCINA1
155GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZACVASNITA II1
156SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 POIENILE DE SUB MUNTE1
157SCOALA PRIMARA CORNATEA1
158SCOALA PRIMARA PENTAIA1
159SCOALA PRIMARA SOLOTIANEI1
160SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 POIENILE DE SUB MUNTE1
161GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARDI1
162GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HORB I1
163GRADINITA CU PROGRAM NORMAL HORB II1
164GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE JOS1
165GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE SUS1
166GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PUTUK PULSCHI1
167GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZACVASNITA1
168GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZARICA1
169SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 POIENILE DE SUB MUNTE1
170SCOALA PRIMARA ULOHA1
171SCOALA GIMNAZIALA POIENILE IZEI1
172SCOALA GIMNAZIALA RECEA1
173GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOZANTA MICA1
174GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT LAPUSEL1
175SCOALA PRIMARA LAPUSEL1
176GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT MOCIRA1
177GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT SASAR1
178SCOALA PRIMARA SASAR1
179SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUI1
180SCOALA PRIMARA BERCHEZ1
181SCOALA PRIMARA BERCHEZOAIA1
182SCOALA PRIMARA POSTA1
183SCOALA GIMNAZIALA REMETI1
184GRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIATRA1
185GRADINITA CU PROGRAM NORMAL REMETI1
186LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA1
187GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUH1
188GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUJANA II1
189SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 REPEDEA1
190SCOALA PRIMARA HECICA1
191SCOALA PRIMARA LESPEDEA DE JOS1
192SCOALA PRIMARA LESPEDEA DE SUS1
193SCOALA PRIMARA LUJANA1
194SCOALA PRIMARA PLAIC1
195SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE STEINHARDT” ROHIA1
196SCOALA GIMNAZIALA RAZOARE1
197SCOALA GIMNAZIALA ROGOZ1
198SCOALA GIMNAZIALA „LAURENTIU ULICI” RONA DE JOS1
199SCOALA GIMNAZIALA RONA DE SUS1
200GRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTIUI1
201GRADINITA CU PROGRAM NORMAL JIDICIA1
202LICEUL TEHNOLOGIC „OCTAVIAN GOGA” ROZAVLEA1
203LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA1
204GRADINITA CU PROGRAM NORMAL LAZII1
205GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 RUSCOVA1
206GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 RUSCOVA1
207GRADINITA CU PROGRAM NORMAL OBLAZ1
208GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VOUCII1
209GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZARICA1
210SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 RUSCOVA1
211SCOALA GIMNAZIALA PRIBILESTI1
212SCOALA GIMNAZIALA SACALASENI1
213SCOALA PRIMARA CORUIA1
214SCOALA PRIMARA CULCEA1
215SCOALA GIMNAZIALA SACEL1
216GRADINITA CU PROGRAM NORMAL GARA1
217GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SĂLSIG1
218SCOALA PRIMARA 1 SALSIG1
219SCOALA PRIMARA 2 SALSIG1
220GRADINITA „ANA” SAPANTA1
221SCOALA GIMNAZIALA „DR. GHEORGHE TITE” SAPANTA1
222GRADINITA „GENESIS” SASAR1
223LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL „ALEXIU BERINDE” SEINI1
224GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SABISA1
225GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 5 SEINI1
226GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 4 SEINI1
227SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 SEINI1
228SCOALA PRIMARA NR. 1 SEINI1
229GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VIILE APEI1
230GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „TUDOR” SIGHETU MARMATIEI1
231LICEUL PEDAGOGIC „TARAS SEVCENKO” SIGHETU MARMATIEI1
232SCOALA GIMNAZIALA CU PROGRAM SUPLIMENTAR DE MUZICA SI ARTE PLASTICE SIGHETU MARMATIEI1
233SCOALA GIMNAZIALA NR. 10 SIGHETU MARMATIEI1
234GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 SIGHETU MARMATIEI1
235SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 STRAMTURA1
236SCOALA GIMNAZIALA GLOD1
237SCOALA GIMNAZIALA SLATIOARA1
238SCOALA GIMNAZIALA „FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUS1
239SCOALA PRIMARA LARGA1
240SCOALA PRIMARA SUCIU DE JOS1
241SCOALA PRIMARA CANDELA1
242SCOALA GIMNAZIALA SIEU1
243GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SIEUT1
244SCOALA GIMNAZIALA „VASILE LUCACIU” SISESTI1
245SCOALA GIMNAZIALA CETATELE1
246SCOALA GIMNAZIALA DANESTI1
247SCOALA PRIMARA NEGREIA1
248SCOALA PRIMARA PLOPIS1
249SCOALA GIMNAZIALA „CONSTANTIN DIPSE” SURDESTI1
250GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCIUMI1
251SCOALA PRIMARA BUTEASA1
252SCOALA PRIMARA CIOLT1
253SCOALA GIMNAZIALA CODRU BUTESII1
254SCOALA GIMNAZIALA FINTEUSU MARE1
255GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 2 SOMCUTA MARE1
256GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 SOMCUTA MARE1
257SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 SOMCUTA MARE1
258SCOALA PRIMARA SOMCUTA MARE1
259SCOALA GIMNAZIALA „IOAN SLAVICI” TAUTII DE SUS1
260SCOALA GIMNAZIALA SATU NOU DE SUS1
261GRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAUTII DE SUS1
262GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BAITA1
263GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOZANTA MARE1
264SCOALA GIMNAZIALA NISTRU1
265GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT TARGU LAPUS1
266GRADINITA CU PROGRAM NORMAL BORCUT1
267GRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUFOAIA1
268GRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBRICU LAPUSULUI1
269SCOALA PRIMARA INAU1
270GRADINITA CU PROGRAM NORMAL STOICENI1
271GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SOMES UILEAC1
272SCOALA PRIMARA TICAU1
273SCOALA PRIMARA MANAU1
274LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” ULMENI1
275SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI VITEAZU” VALEA CHIOARULUI1
276SCOALA GIMNAZIALA FERICEA1
277SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUI1
278SCOALA GIMNAZIALA BISTRA1
279GRADINITA CU PROGRAM NORMA LA BISERICA1
280GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZAPODREI1
281GRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZAVESIVA1
282SCOALA GIMNAZIALA VIMA MICA1
283GRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALNITA1
284SCOALA PRIMARA ASPRA1
285GRADINITA CU PROGRAM NORMAL VISEU DE JOS1
286SCOALA PRIMARA DRAGUIASA1
287SCOALA PRIMARA VALEA PORCULUI1
288SCOALA PRIMARA VISEU DE JOS1
289GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 4 VISEU DE SUS1
290GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR. 5 VISEU DE SUS1
291GRADINITA CU PROGRAM NORMAL „VERONICA” VISEU DE SUS1
292GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISU DE SUS1
293GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 VISEU DE SUS1
294GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 VISEU DE SUS1
295SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VISEU DE SUS1
296LICEUL TEORETIC „GEORGE POP DE BASESTI” VISEU DE SUS1
297SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 VISEU DE SUS1

 

Sursă informații: Inspectoratul Școlar Județean Maramureș și Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș. Imagine de Hatice EROL de la Pixabay.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.