În Parcul Grădina Morii din Sighetu Marmației, în 3 și 4 iulie a avut loc turneul de fotbal pe nisip. Ediția I. 15 echipe s-au înscris în competiție.

Astăzi au avut loc semifinalele și finalele primei ediții a turneului de fotbal pe nisip din Sighetu Marmației. Sebi Marc este echipa care a câștigat locul I, în urma victoriei cu 3-1 repurtată azi în finala jucată contra Gold Strikers. Podiumul a fost completat de CSM Sighet, care s-a impus în finala mică împotriva Prăduitorilor din Carpați, după penalty-uri.

S-au acordat și premii speciale: Vasile Moldovan de la CSM Sighet a fost cotat cel mai bun portar, Nicolae Cin de la Sebi Marc a câștigat titlul de cel mai tehnic jucător, Angel Onea de la Gold Strikers a fost golgeterul turneului, în timp ce Ionuț Pașcu de la Sebi Marc a fost cotat cel mai bun jucător.

Sursă informații și foto: CSM Sighetu Marmației