În campania de pregătire a sezonului 2020/2021 de Liga 3, după o victorie cu SCM Zalău și o înfrângere cu CSM Satu Mare, echipa de fotbal CS Minaur joacă vineri la Zalău, iar duminică băimărenii au un meci de pregătire cu CFR Cluj-Napoca, în deplasare.

Echipa de fotbal Minaur Baia Mare a susținut un prim joc de pregătire cu SCM Zalău, colegă de serie în Liga 3, scor 2-1. Golurile băimărenilor au fost înscrise de doi jucători nou veniți: Vasile Pop (min. 3) și Mark Parnău (min. 78 – 11m).

În acest joc, tehnicienii echipei băimărene – Dorin Toma, Vlad Ungureanu și Marius Marian – au folosit atât jucători aflați sub contract, cât și unii aflați în probe la Minaur. În prima repriză au evoluat: Budean – Paul Cristian, Prunescu, Lupu, Szekely, Berindea, Bicuschi, Giurgiu, Donca, B. Minteuan, V. Pop. Repriza a doua: Iuhasz – Duruș, Poenar, Tîncău, Renato, Parnău, Claudiu Petruș, Alexandru Petruș, Iter, Serediuc, Vultur și Ziman.

Nou veniți: V. Pop, Parnău (Viitorul Pandurii Târgu Jiu), Renato (Italia), Iter și Serediuc (Spania), B. Minteuan, Al. Petruș, Cl. Petruș (CFR II Cluj-Napoca), Poenar (LPS Cluj-Napoca), Tîncău (CSM Satu Mare), Donca (Spartac București), Berindea (ACS Fotbal Comuna Recea), Vultur (“U” Cluj-Napoca), Bicuschi (Plimob Sighet), Budean (Mostiștea Ulmu).

În al doilea joc de pregătire, Minaur s-a deplasat la Satu Mare pentru un joc cu CSM din localitate. Victoria a revenit gazdelor cu 1-0.

Pentru Baia Mare, în prima repriză au evoluat: Juhasz – Szekely, Lupu, Prunescu, Parnău, Tincău, Berindea, Donca, Stanciu, Nistor, Serediuc. În repriza a doua: Petrișor – Duruș, Prunescu, Tincău, P. Cristian, Cl. Petruș, Minteuan, A. Petruș, Giurgiu, Ither, A. Pop.

Vineri, CS Minaur va juca în deplasare cu SCM Zalău, revanșa jocului de săptămâna trecută, pentru ca duminică să evolueze – tot în deplasare – cu CFR Cluj-Napoca.

Sursă informații: CS Minaur Baia Mare. Sursă foto: AllgyerDaniel de la Pixabay.