Deplasarea de azi de la CSC Sânmartin a însemnat pentru CS Minaur Baia Mare prima înfrângere din sezonul 2020/2021 de Liga 3, gazdele impunându-se cu 4-2 (2-1).

CS Minaur a evoluat azi în deplasare la CSC Sânmartin, în joc restant din a șasea etapă a Ligii 3 – seria 10, meci amânat din cauza problemelor de sănătate de la acea oră din rândul băimărenilor.

Vasile Pop deschide rapid scorul în minutul 4: 0-1. Egalarea este adusă de Denis Dardai în minutul 28. După patru minute, gazdele trec în avantaj grație reușitei lui Ionuț Dan: 2-1. Băimărenii punctează pentru 2-2 în minutul 67, prin Sebastian Serediuc. În minutul 76, penalty pentru Baia Mare: Mircea Donca ratează. Nu ratează Alexandru Sorian, care duce scorul la 3-2 în minutul 85, din penalty. Scorul final este stabilit în minutul 90+2 de Paul Suciu: 4-2.

În etapa a noua, în 7 noiembrie, de la ora 14.00, CS Minaur Baia Mare are meci pe propriul teren, în compania CSM Satu Mare. În aceeași etapă, cealaltă reprezentantă a Maramureșului în seria 10 a Ligii 3, Progresul Șomcuta Mare, are meci la SCM Zalău. Tot în 7 noiembrie și tot de la 14.00.

Sursă informații și foto: CS Minaur Baia Mare (credit foto: Dan Buia)