Vizită în vamă a unui înalt comisar adjunct al ONU

O delegaţie condusă de înaltul comisar adjunct al Naţiunilor Unite pentru operaţiuni al UNHCR, Raouf Mazou, a făcut, ieri, o vizită în Punctul de Trecere a Frontierei Siret, structură a ITPF Sighet.

Acesta a fost întâmpinat de şeful Inspectoratului Teritoral al Poliţiei de Frontieră Sighetu Marmaţiei, comisarul şef Florin Coman, care i-a vorbit despre activitatea desfăşurată la frontiera româno-ucraineană în contextul actual, cel al războiului din țara vecină. Șeful ITPF Sighetu Marmaţiei i-a spus lui Mazou că a fost suplimentat numărul de poliţişti de frontieră și că punctul de trecere a fost dotat cu staţii mobile de control.

La rândul său, înaltul comisar adjunct al Naţiunilor Unite a mulțumit pentru implicarea polițiștilor de frontieră care îşi desfăşoară activitatea la graniţa dintre România şi Ucraina.

Sursă informații și foto: ITPF Sighetu Marmației

Citește și: Proiecte de modernizare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.